Kiedy Twój samochód potrzebuje auto detailingu?

Kiedy Twój samochód potrzebuje auto detailingu?

Kiedy Twój samochód potrzebuje auto detalilngu? Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Utrzymanie samochodu wymaga dużo pracy. Dlatego przy wymianie oleju, testach hamulców i wymianie świec zapłonowych możesz w ogóle nie chcieć myśleć o auto detailingu. Możesz nawet zapytać, dlaczego auto detaling w ogóle jest ważny i czy jest to warte wydatku? My podpowiadamy, że tak! Szczególnie jeśli chcesz na przykład sprzedać swoje auto. Potwierdzają to nie tylko osoby prywatne, ale również możesz zasięgnąć porady na ten temat w takich miejscach jak skup samochodów Warszawa — czysty samochód utrzymany w odpowiednim stanie równa się jego większej wartości. Chociaż tam skupują samochody w naprawdę różnych stanie, jeśli chcesz podnieść wartość swojego auta dokładnie je wypoleruj.

Czy to tylko nadanie dodatkowego połysku?

Pozornie auto detaling samochodu może wyglądać jak coś, co robisz tylko po to, aby nadać samochodowi dodatkowy połysk. Ale są pewne korzyści, których nie powinieneś ignorować. Twój samochód nie tylko będzie wyglądał olśniewająco, ale także dokładne wykończenie będzie miało dla Ciebie pewne osobiste korzyści.

Szczegółowy wygląd — co oznacza auto detaling samochodu?

Kiedy ludzie pytają, czym jest auto detaling samochodu, mogą pomyśleć o jasnej farbie, winylach i naklejkach. Ale co tak naprawdę oznacza car detailing? Jest to gruntowne czyszczenie samochodu w celu uzyskania jak najczystszego wyglądu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz — to takie proste — czy na pewno?

Co obejmuje car detailing?

Nadal możesz się zastanawiać, czym to jest i co obejmuje. Każdy detalista ma swoje własne podejście. Ale kiedy ludzie pytają, co obejmuje auto detaling samochodu, większość etapów jest prawie taka sama. Standardowym zabiegiem jest czyszczenie każdego centymetra kwadratowego samochodu, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Wielokrotny proces czyszczenia

Automatyczne detalowanie wymaga wieloetapowego procesu. Czyszczenie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu ma swoje własne kroki. Mając to na uwadze, sposób, w jaki robi to jedna firma, może się różnić w porównaniu z inną, więc prawdopodobnie znajdziesz nieco inne podejście przyjęte przez innych, jeśli będziesz się rozglądać po różnych miejscach. Jednak większość detalistów używa podobnych narzędzi, aby osiągnąć to lśniące i interesujące wykończenie samochodu.

Zewnętrzne czyszczenie auta

Pierwszą rzeczą, jaką ludzie zauważają w samochodzie, jest to, co znajduje się na zewnątrz. Dlatego właśnie detaliści poświęcają dużo czasu i uwagi nadwoziu pojazdu, aby wyglądało jak najlepiej. Pracują nad tym, aby wyglądał tak dobrze, jak wtedy, gdy był zupełnie nowy.

Lakierowanie samochodu

Przywracanie połysku za pomocą lakierowania jest powszechnym celem, ponieważ powierzchnia samochodu traci blask wraz z upływem czasu. Oprócz przemalowania samochodu detailer sprawdzi się również na szybach, kołach, oponach i felgach, aby wyglądały jak najlepiej. Brud, tłuszcz, przebarwienia — wszystkie one znikają na etapie zewnętrznym — za pomocą środków odtłuszczających i detergentów — aby samochód wyglądał jak najczystszy.

Wspólny proces zewnętrzny

Detale zewnętrzne rozpoczynają się od intensywnego mycia, po którym następuje dokładne mycie ręczne łagodnym mydłem, a następnie suszenie. Kolejnym krokiem jest praca z gliną, w której detalista używa kostki gliny, aby usunąć wszelkie ślady oprysku (ślady wody, osady mydlane) i inne cząstki, których mycie nie mogło samo usunąć. Później następuje lakierowanie — to normalne, że samochód traci trochę blasku, dlatego w tym pomaga przywrócenie oryginalnej powłoki lakierniczej. Następnie jest etap polerowania. Uszczelnienie — na koniec proces zewnętrzny kończy się nałożeniem szczeliwa, aby nadać samochodowi błyszczący połysk. W niektórych przypadkach detailerzy idą dalej, nakładając wosk na powierzchnię.

Wnętrze samochodu i jego detale

Dlaczego szczegóły wnętrza samochodu są ważne? Detaliści spędzają dużo czasu na czyszczeniu wnętrza samochodu, czasem nawet więcej niż na zewnątrz. Brud i kurz oraz wszelkiego rodzaju inne obrzydliwe zabrudzenia z czasem łatwo gromadzą się wewnątrz pojazdu, zwłaszcza jeśli nie masz czasu na wyczyszczenie wnętrza szczotką lub odkurzaczem. Dzięki połączeniu odkurzaczy parowych, zwykłych i szczotek specjalista od detailingu może dokładnie wyczyścić Twój samochód, czego możesz nie być w stanie wykonać samodzielnie.

Jak wygląda proces czyszczenia samochodu od wewnątrz?

Odkurzanie to pierwszy etap wykończenia wnętrza samochodu — zaczyna się od użycia odkurzacza. Wszystkie obszary samochodu są czyszczone, w tym schowek na rękawiczki i bagażnik. Później następuje szczotkowanie / szorowanie / szamponowanie — tu właśnie wkracza szlifowanie. Dywaniki i tapicerka dywanowa są dokładnie szczotkowane i szorowane. Celem jest usunięcie plam i wyprysków, których zwykłe pranie nie jest w stanie usunąć. Wycieranie i ponowne odkurzanie — kolejnym celem jest skupienie się na określonych powierzchniach, takich jak szyby, deska rozdzielcza i panele drzwi. Detailer przetrze te powierzchnie środkiem czyszczącym, który nada nowy połysk wnętrzu Twojego samochodu. Na koniec detailer stosuje dezodoryzacje — rozpyla we wnętrzu Twojego samochodu odświeżacz, aby zapewnić mu przyjemny zapach, jako wykończenie. Te spraye często mają zapachy, które możesz wybrać.

Czysty samochód zabierze Cię daleko

Najbardziej oczywistymi korzyściami, na jakie czekają kierowcy, są jasne i czyste samochody. Jeśli jesteś osobą, która chce mieć nieskazitelnie czysty samochód, to detale są koniecznością. Jednak jest to również dobre dla tych, którzy nie są pedantyczni, a dbają po prostu o użytkowość samochodu. Detalowanie może usunąć uporczywe plamy i szumowiny, których nie można normalnie myć, chroniąc na dłuższą metę powłokę lakieru Twojego samochodu.

Promuje dobre zdrowie

Możesz myśleć, że Twój samochód może pomieścić tylko pięciu pasażerów, ale tak nie jest. Twój pojazd przewozi miliony, jeśli nie miliardy niewidzialnych stworzeń. Niezależnie od tego, czy chcesz to sobie wyobrazić, czy nie, zarazki i alergeny rozkwitają w samochodach. Zbyt dużo brudu, kurzu lub gruzu w samochodzie umożliwia tym zarazkom krążenie w pojeździe. Dokładne czyszczenie za pomocą odkurzacza i sterylnych chusteczek usuwa te cząsteczki i zabija zarazki, co jest kolejnym powodem, dla którego auto detaling samochodu jest ważny. Więc jeśli zaczniesz pociągać nosem i często kichasz, możesz zacząć czuć się lepiej po zabraniu samochodu do detailera.

Zwiększ wartość odsprzedaży swojego samochodu

Czas na sprzedaż swojego samochodu często się skraca, jeśli auto będzie błyszczeć. Błyszczący i pozbawiony plam pojazd jest jak osoba chodząca na rozmowę o pracę. Czyste i schludne ubranie pomaga w dostaniu wymarzonej pracy — jeśli przyjdziesz ubrany nieodpowiednio, możesz liczyć się z tym, że nikt do Ciebie nie oddzwoni. Podobnie samochód pokryty brudem lub wnętrze poplamione odepchnie potencjalnych nabywców. Wartość odsprzedaży Twojego pojazdu może znacznie wzrosnąć, a czysty wygląd może skłonić nabywcę do powiedzenia „sprzedano!”. Spróbuj też szybko sprzedać swój samochód – jeśli natychmiast potrzebujesz gotówki – w skupie autza czyste i zadbane auto z pewnością zaproponują więcej, a auto będzie sprzedane w ekspresowym tempie.

 

Przejdź do góry