Ceramizer, czyli sposób na regenerację silnika

Ceramizer, czyli sposób na regenerację silnika

Ceramizer, czyli sposób na regenerację silnika

 

Bez wątpienia każdy kierowca chciałby, aby silnik w jego samochodzie pracował jak najdłużej. Mało tego, posiadacze czterech kółek marzą również o unikaniu awarii i kosztownych napraw. Czy można w jakikolwiek sposób to zagwarantować? Raczej nie, choć jednocześnie zawsze istnieją sposoby, dzięki którym można zadbać o stan silnika w samochodzie. Jednym z nich jest Ceramizer.

 

Ceramika do silnika

 

Czym właściwie jest Ceramizer? Najprościej mówiąc jest to jeden z preparatów do regeneracji silnika. Jego skuteczność jest efektem wykorzystania procesu ceramizacji powierzchni metalowych. Pod wpływem działania Ceramizera na powierzchniach tarcia wytwarzana jest specjalna warstwa regenerująco – ochronna. Odnawia ona części silnika, poprzez wypełnianie ubytków na metalowej powierzchni. Preparat ten działa również w obrębie pierścieni tłokowych, gładzi cylindrycznych oraz panewek. Warto podkreślić, że Ceramizer nie tylko regeneruje, ale także wzmacnia silnik. Jego stosowanie sprawia, że wytrzymałość elementów poddawanych siłom tarcia zostaje podwyższona nawet 8-krotnie. To sprawia, że silnik jest uodporniony na dalsze zużycie.

 

Jeden dodatek do silnika, wiele korzyści

 

Właściwości regeneracyjne to nie jest jedyny atut Ceramizera. Za stosowaniem tego produktu przemawia też szereg innych korzyści. Z punktu widzenia kierowcy najważniejszą jest to, że zmniejsza on zużycie paliwa w granicach od 3 do 15%. Zmniejsza także zużycie oleju, jeśli pojawia się tzw. pobieranie oleju przez silnik. Samochód działa w sposób bardziej dynamiczny, a rozruch zimnego silnika jest znacznie ułatwiony. Wykorzystywanie Ceramizera umożliwia wydłużenie przebiegów pomiędzy wymianą oleju silnikowego i zarazem stanowi istotne zabezpieczenie na wypadek sytuacji awaryjnych. W trakcie testów produktu okazało się, że uzyskana powłoka ceramiczna umożliwia kontynuację jazdy na wypadek wycieku oleju. Nie bez znaczenia jest również fakt, że regeneracyjne działanie Ceramizera pozwala na uniknięcie wielu awarii i napraw, również tych najbardziej kosztownych.

 

Prosta regeneracja silnika

 

Osiągniecie najlepszych efektów przy stosowaniu Ceramizera wymaga oczywiście przestrzegania pewnych zasad, ale ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo proste. Przede wszystkim w trakcie ceramizacji nie można wymieniać oleju silnikowego. Należy użyć zalecaną dawkę preparatu. Jej zwiększenie wskazane jest tylko przy mocno wyeksploatowanych oraz używanych w ekstremalnych warunkach silnikach. Po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej należy go wyłączyć i opróżnić dozownik z preparatem wprost do otworu wlewu oleju. Następnie trzeba ponownie uruchomić silnik i pozostawić go na jałowym biegu przez 15 minut. Podczas pierwszej jazdy po aplikacji wymagane jest łagodne prowadzenie samochodu – na odcinku 200 km nie można osiągnąć prędkości obrotowej silnika wyższej niż 2700 obr./min. Przy braku obrotomierza należy przyjąć górną granicę prędkości 60 km/h. Opcjonalnie proces ten można zastąpić 4-godzinną pracą silnika na jałowym biegu. Jeśli samochód przejechał 200 km w wymaganych warunkach albo silnik pracował przez 4 godziny, dalej można użytkować samochód bez ograniczeń odnośnie prędkości oraz obrotów silnika. Co prawda ceramiczny dodatek do oleju będzie wytwarzał ochronną warstwę do momentu pokonania 1500 km, ale proces ten odbywa się w warunkach zwykłej pracy silnika.

Rozwiązanie dla każdego kierowcy

 

Stosując Ceramizer można prosty sposób zadbać o stan silnika samochodowego. Cały proces odbywa się bez demontażu i każdy jest w stanie wykonać go samodzielnie. Wszystko to, w połączeniu z niewielkim kosztem sprawia, że warto sprawdzić efekty działania tego preparatu do silnika.

 

Przejdź do góry