Najlepsza polisa OC

Najlepsza polisa OC

Najlepsza polisa OC

Ubezpieczenie OC to jeden z obowiązków kierowcy. To najważniejsza i podstawowa polisa komunikacyjna, którą coraz częściej kupujemy przez internet. I choć jest to bardzo proste, a różnego rodzaju rankingi i porównywarki szybko pozwalają znaleźć najtańszą opcję, warto jednak się zapoznać ze szczegółami. Należy dokładnie przeanalizować zakres ubezpieczenia OC oraz sprawdzić firmę w polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych oraz w ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym. Wówczas możemy być pewni, że faktycznie znaleźliśmy najbardziej atrakcyjną polisę.

Jak wykupić ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe. Kierowcy koncentrują się na tym, by znaleźć jak najtańszą opcję i praktyka pokazuje, że faktycznie można sporo zaoszczędzić. Czasem warto zdecydować się na automatyczne przedłużenie polisy http://ubezpieczenie24.org/automatyczne-przedluzenie-polisy-oc-jak-to-dziala/, a czasem opłaca się zmienić firmę, nawet jeśli od lat byliśmy jej klientami. Niezależnie od tego, jakie jest ubezpieczeniu OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, przygotowane są również inne produkty. Poza obowiązkową polisą można wybrać autocasco (AC), ubezpieczenie assistance oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Właściciele aut mają więc w czym wybierać i wiele zależy zarówno od ich potrzeb, jak i od tego, ile pieniędzy mogą na polisę przeznaczyć. Także na ubezpieczeniach obowiązkowych można sporo zaoszczędzić, bo praktyka pokazuje, że różnice między firmami są bardzo duże.

Kiedy potrzebne jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z http://ubezpieczenie24.org/ przede wszystkim ma na celu zapewnienie ochrony finansowej poszkodowanemu. Z zasady więc, gdy będziemy mieć wypadek z czyjejś winy, to auto zostanie naprawione z ubezpieczenia OC sprawcy. Natomiast, gdy to my spowodujemy kolizję, to nasza polisa pokryje wydatki. Nie będziemy musieli płacić za szkody z własnych pieniędzy. Tak naprawdę OC samochodu w pewien sposób zabezpiecza obie strony, ale warto pamiętać, że nie będzie dla nas wsparciem, gdy to z naszej winy szkoda powstała. Wówczas lepiej będzie się sprawdzać AC. Zapewnia ochronę finansową także wtedy, gdy to my spowodujemy wypadek. Poza tym to ubezpieczenie samochodu pokryje również szkody wyrządzone przez wandali, spadające drzewo czy też zjawiska atmosferyczne oraz oczywiście w przypadku kradzieży.

Znajdź najlepsze OC samochodu

Zakres ubezpieczenia może obejmować więc szereg różnych pakietów i możliwości. I warto już na starcie przeanalizować, co warto mieć, co się po prostu sprawdzi. Niektórzy decydują się na umowę ubezpieczenia OC, a dla innych kierowców to zdecydowanie za mało. Czasem polisę AC wymusza także umowa kredytu czy leasingu. Elastyczne oferty ubezpieczeń pozwalają natomiast znaleźć opcje szyte na miarę, które będą pasować do danej sytuacji, a sama składka będzie korzystna. I dlatego właśnie warto sięgać po dostępne kalkulatory, które pomagają znaleźć optymalną polisę. Korzystny może być pakiet OC wzbogacony o różnego rodzaju opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie opon, szyb, NNW, assistance. Sprawdza się także ubezpieczenie pojazdu do kradzieży i pożaru. W wielu wariantach można otrzymać także samochód zastępczy na 5 dni po wypadku, co sprawdzi się nie tylko wówczas, gdy auto jest niezbędne do pracy, ale także w czasie wakacji czy też wtedy, gdy musimy być mobilni. Na wysokość składki natomiast wpływ będzie miało szereg czynników poza samym zakresem ubezpieczenia. W kalkulator wystarczy wpisać podstawowe dane o samochodzie i kierowcy, a także podać informacje o wybranym pakiecie oraz wskazanie opcji dodatkowych. Niezmiennie oczywiście przed zakupem i podpisaniem należy przeczytać umowę ubezpieczenia.

 

Przejdź do góry