Dlaczego warto mieć samochód w abonamencie?

Dlaczego warto mieć samochód w abonamencie?

Czym charakteryzuje się samochód w abonamencie?

Samochód w abonamencie to po prostu wynajem długoterminowy. Ta usługa zawdzięcza swoją nazwę podobieństwu do abonamentu telefonicznego. Będzie dla Ciebie idealna, jeśli chcesz dostać nowy samochód przy podpisywaniu każdej kolejnej umowy. Poprzedni samochód będziesz jednak musiał oddać najemcy.

Abonament za samochód płacisz co miesiąc. Czas trwania umowy to najczęściej od 24 do 60 miesięcy.

Na rynku jest wiele firm specjalizujących się w najmie długoterminowym. Na przykład strona https://miniabonament.pl/ oferuje wiele nowoczesnych i zgrabnych modeli MINI. Do wyboru są zarówno wersje trzydrzwiowe, jak i większe, na przykład MINI COUNTRYMAN.

Każdy model możesz zoptymalizować i dobrać wyposażenie według własnego gustu. Dostosuj pojazd do swoich wymagań!

Samochód na abonament – dla kogo?

Wynajem długoterminowy to propozycja dla osób, które cenią swój czas i potrzebują nowego, niezawodnego auta. Nawet co dwa lata możesz wybierać nowszy, reprezentacyjny model! Będzie on bezawaryjny i zapewni Ci komfort w podróży.

Auto w abonamencie jest dobrą propozycją, jeśli zależy Ci na nowym pojeździe, ale nie możesz sobie pozwolić na kredyt samochodowy.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to najem długoterminowy dobrej klasy niewielkiego auta będzie oznaczał koszt w granicach 800 zł netto za miesiąc. Osoby fizyczne również mogą korzystać z tej formy finansowania pojazdu, jednak muszą liczyć się z miesięcznymi opłatami w wysokości około 1200 zł brutto.

Jakie są koszty utrzymania auta w abonamencie?

Opłaty związane z utrzymaniem takiego samochodu związane są jedynie ze zużyciem paliwa. Wszelkie inne koszty zawarte są już w miesięcznej racie. To do obowiązków wynajmującego wliczają się naprawy, serwis i przeglądy techniczne. Nie musisz sam szukać kompetentnego mechanika i martwić się o wysokość rachunku za naprawę. Tę usługę zapewnia Ci pakiet abonamentowy.

Koniec z martwieniem się o ubezpieczenia OC, AC i NNW. O to również zadba wynajmujący. Jeżeli zdarzy Ci się stłuczka, to wszelkie koszty naprawy pokryje ubezpieczyciel. Dodatkowo w pakiecie otrzymasz pakiet assistance, a w przypadku poważnej awarii – pojazd zastępczy. W cenie miesięcznego zobowiązania masz zagwarantowane także opony zimowe i letnie wraz z wymianą i przechowywaniem.

Samochód w abonamencie to przede wszystkim olbrzymia oszczędność czasu! Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem długoterminowy.

 

Przejdź do góry