Samochody premium - co zrobić, żeby nimi jeździć? Ile kosztują i czy od razu trzeba je kupować?

Samochody premium - co zrobić, żeby nimi jeździć? Ile kosztują i czy od razu trzeba je kupować?

Ile kosztują samochody premium?

Oczywiste jest to, że cena samochodów premium jest wysoka, jednak to, ile dokładnie kosztuje dany model, zależy od wielu czynników, takich jak marka, moc i rodzaj silnika, typ nadwozia czy rodzaj skrzyni biegów, nie wspominając już o wyposażeniu dodatkowym. Trzeba jednak liczyć się z tym, że za nowe auto premium z salonu zapłacimy co najmniej kilkaset tysięcy złotych, a w przypadku marek kultowych ceny oscylują w okolicach miliona złotych i w górę.

Są to zatem duże pieniądze, a jak wiadomo, nowe auta, nawet jeśli są to samochody premium, tracą jednak na swojej wartości z każdym rokiem. Co prawda, jeśli będziemy o nie dbać, straty te nie będą aż tak duże i mamy szansę odsprzedać auto po kilku latach za dobrą cenę. Trzeba jednak i ten aspekt brać pod uwagę. W krótkoterminowym, czyli kilkuletnim ujęciu, nowe auto nie jest zbyt korzystną lokatą kapitału, chociaż przy obecnie galopującej inflacji może się to zmienić.

Nie jest też tak, że samochód z wyższej półki koniecznie musimy kupować za gotówkę. Są przecież dostępne leasing, ale wysokość comiesięcznych rat jest tutaj adekwatna do wysokości ceny samochodu i do najmniejszych nie należą. Czy w sytuacji, kiedy żadne z powyższych rozwiązań nie jest dla nas atrakcyjne, istnieje szansa, aby pojeździć sobie samochodem premium?

Wynajem samochodów premium

Ciekawą alternatywą, która jest już dostępna dla szerszego grona miłośników luksusowych samochodów, jest wynajem krótkoterminowych aut luksusowych. W takiej sytuacji możemy wynająć samochody premium np. na kilka dni lub tygodni. Co to daje? Przede wszystkim możliwość jazdy różnymi markami i modelami samochodów z najwyższej półki.

Jest to świetne rozwiązanie zarówno wtedy, gdy szukamy samochodu dla siebie i chcemy wypróbować kilka modeli lub gdy nie stać nas na zakup luksusowego auta, ale chcielibyśmy takim trochę pojeździć. Tak po prostu, dla przyjemności doświadczenia prowadzenia tego typu pojazdu. W takiej sytuacji nie musimy załatwiać żadnych formalności, martwić się o ubezpieczenie auta czy inne koszty związane z jego amortyzacją. Możemy po prostu oddać się przyjemnej jeździe i nic więcej nas nie obchodzi! W jaki jeszcze sposób samochody premium mogą zagościć w naszym życiu?

Używane samochody premium

Ostatnim sposobem na zakup samochodu luksusowego, którego cena będzie bardziej atrakcyjna, to kupno używanego auta z wyższej półki. Cena takiego samochodu może być o wiele niższa, nawet o połowę. Wszystko zależy od rocznika, modelu i marki. Co ważne, w tym przypadku także można liczyć na leasing czy kredytowanie, ale rata już nie będzie tak przerażająco wysoka, jak w przypadku nowych modeli.

 

Przejdź do góry