Kaski cross i enduro – bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy

Kaski cross i enduro – bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy

Lubisz poszaleć na motorze na leśnych drogach albo błotnistych i piaszczystych bezdrożach. A może chcesz dopiero zacząć taką przygodę? Gwarancję przyjemności z jazdy da Ci dobrze dobrany kask. Zapewni Ci też bezpieczeństwo i dobrą zabawę bez kontuzji. Warto więc zaopatrzyć się w dobry kask crossowy Enduro. Dlaczego jest on niezastąpionym elementem wyposażenia na crossie. Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Cross i enduro

Jeśli się zastanawiasz czy spróbować sił w jeździe w ekstremalnych warunkach po nieodkrytym terenie albo chcesz poczuć dreszczyk emocji to cross i enduro może okazać się czymś w sam raz dla Ciebie. Na początek może warto zastanowić się nad motorem enduro, który łączy w sobie możliwość jazdy po zwykłych drogach asfaltowych i leśnych bezdrożach. Taka maszyna pozwoli Ci zdobyć potrzebne umiejętności do jazdy po wymagającym terenie. Przekonasz się też czy w ogóle taka jazda Ci odpowiada, czy jest dla Ciebie dobrą zabawą. Jeśli okaże się, że to coś dla Ciebie, to możesz zastanowić się czy chcesz zakupić typowy motor do crossa. Będziesz wtedy bez problemu jeździć po specjalnie przygotowanym do tego torze jak i odkrywać nieznane bezdroża w wolnej chwili. Nie możesz zapomnieć też o bezpieczeństwie, dlatego koniecznie zapoznaj się z ofertą kasków cross enduro.

Kaski Enduro – bezpieczeństwo na 1 miejscu

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem motocykla crossowego do jazdy w trudnych warunkach po bezdrożach albo masz motocykl enduro bardziej przystosowany do jazdy mieszanej to musisz pamiętać o odpowiednim sprzęcie ochronnym. Wyczyny na torze czy trudnym terenie bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą się źle skończyć. Dlatego warto zainwestować w dobry kask. W ofercie sklepów dostępne są różne modele kasków. Kaski cross enduro są robione specjalnie do jazdy i akrobacji na motocyklach crossowych. Posiadają specjalne wzmocnienia by zapewnić bezpieczeństwo ich użytkownikom z zachowaniem jak największego komfortu.

Kaski cross i enduro – budowa

Kaski jakie znajdziesz w ofercie sklepów zrobione są z różnych tworzyw. Poliwęglan i termoplast ABS stosowany jest na ogół w tańszych modelach. Droższe modele zazwyczaj zrobione są z kompozytu karbon kevlar, czasami dodatkiem do niego jest włókno szklane. Kaski cross i enduro są bardziej zabudowane od zwykłych kasków. Mogą mieć przez to nieco gorszą wentylację, ale dzięki specjalnym wzmocnieniom lepiej chronią głowę przed urazem w czasie wypadku a to powinno być najważniejsze dla osób jeżdżących na crossie. Niektóre modele posiadają też system łatwego zdejmowania kasku. Dostępne są różne wersje tych produktów. Trzeba wybrać model najlepszy dla siebie ze względu na dodatkowe akcesoria, wentylację, wygodę, tworzywo, markę i cenę.

Kask enduro cross – rodzaje

Spośród produktów dostępnych w sklepie można wybrać te które mają specjalny daszek, który można regulować. Niektóre mają w zestawie specjalne gogle chroniące oczy. Inne chronią twarz dzięki użyciu specjalnej szyby. Szyby nie tylko ochraniają oczy i twarz przed błotem i kurzem podczas jazdy, ale i w razie upadku. Dostępne są kaski w różnych aerodynamicznych kształtach i w różnych rozmiarach dzięki czemu łatwo dopasować odpowiedni dla siebie. Zazwyczaj kask ma demontowalną wyściółkę, którą można samodzielnie wyprać w pralce. Kaski enduro mają też kanały wentylacyjne, poprawiające komfort osób jeżdżących na motocyklach. W bogatym asortymencie produktów znajdziesz kask w swoim ulubionym kolorze.

Kaski crossowe dla dzieci

Kaski Enduro dostępne są też w wersji dla dzieci. Dzieci też mogą pasjonować się jazdą na crossie albo enduro. Możesz w ten sposób spędzać miło czas z dzieckiem. Jednak w takiej sytuacji szczególnie trzeba pamiętać o zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa. Przy każdym takim wypadzie musicie ubierać swoje kaski crossowe. Ważne żeby zasad bezpieczeństwa uczyć dziecko od początku przygody z crossem, wtedy wejdzie mu to w nawyk. Będzie umiało dobrze się bawić i realizować swoje pasje, ale w bezpieczny dla siebie i innych sposób. Wybierając kask cross dla dziecka weź pod uwagę przede wszystkim jakość, ale też upodobania dziecka np. co do koloru czy kształtu.

Niezbędny sprzęt gwarancją dobrej zabawy

Jeśli masz już odpowiedni pojazd, ubranie i kask cross to zostało tylko wsiąść na motor i cieszyć się nową przygodą. Na początek dobrze jest wybrać nie za ciężką trasę. Dzięki temu poznasz możliwości sprzętu i nabędziesz potrzebnych do trudniejszych wyczynów umiejętności. Możesz też zorganizować wycieczkę ze znajomymi po nieodkrytych leśnych bezdrożach. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wypróbowanie swoich sił na specjalnie przygotowanych do crossa torach. Możesz tam poznać innych wielbicieli crossowych wypadów, wymienić doświadczenia, podszkolić się w technice jazdy albo zdobyć towarzystwo na kolejne podróże. Jeśli najbardziej cieszą Cię samotne podróże w nieznane, to patrząc na mapę zapewne znajdziesz jeszcze dużo nieznanych miejsc w okolicy. Będziesz się cieszyć widokiem dzikiej przyrody i warkotem Twojej ulubionej maszyny.

 

Przejdź do góry