Jak pakować opony? Wybierz dedykowane worki foliowe

Jak pakować opony? Wybierz dedykowane worki foliowe

Opony samochodowe, motocyklowe oraz do innych pojazdów i maszyn sprawiają nierzadko problemy związane z ich przechowywaniem oraz transportem. W tym celu, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem, coraz częściej stosuje się specjalne worki na opony. Jak są zbudowane? Dlaczego warto je wybrać? Gdzie można je zakupić?

Jak wyglądają worki foliowe na opony?

Opakowania foliowe są obecnie używane bardzo często i w przypadku różnorodnych przedmiotów. Wykorzystywane są one także do pakowania ogumienia. W tym celu jednak niełatwo dobrać wśród standardowych worków takie, które pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie tego typu produktów. Właśnie dlatego polecane są wtedy specjalne worki na opony, które tworzone są specjalnie z myślą o nich.

Worki foliowe przeznaczone na opony charakteryzują się przede wszystkim optymalnymi rozmiarami, co powoduje, że można bardzo łatwo przechowywać w nich ogumienie. Mają one odpowiednią szerokość i wysokość, dlatego opona w całości mieści się w worku i może być w nim łatwo zamknięta.

Ponadto worki na opony wykonuje się z folii o podwyższonej odporności, najczęściej z folii LDPE, która cechuje się wysoką ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu umieszczone w worku opony są skutecznie zabezpieczone.

Dlaczego warto stosować foliowe worki na opony?

Specjalne worki na opony mają wiele zalet jako produkty przeznaczone do pakowania, dlatego też obecnie wybierane są one coraz częściej. Dlaczego warto używać dedykowanych worków foliowych na opony?

  1. Dokładne dopasowanie – odpowiednie wymiary worków na opony powodują, że są one idealnie dopasowane do tego typu produktów. Firmy dostarczające worki na opony zapewniają je w różnych wymiarach w zależności od wielkości opon.
  2. Skuteczna ochrona – grubsza i mocniejsza folia powoduje, że worki na opony skutecznie chronią swoją zawartość.
  3. Funkcjonalność – worki pozwalają na pakowanie po jedną albo po dwie opony w zależności od ich wielkości.

Zastosowanie worków na opony

Worki przeznaczone na opony mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one używane praktycznie zawsze wtedy, gdy celem jest zabezpieczenie ogumienia przed czynnikami zewnętrznymi.

Z worków na opony korzystają firmy, które wykorzystują je do ich przechowywania oraz transportu do klientów. Często stosowane są one w firmach, które prowadzą usługi przechowywania opon, na przykład warsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne czy wypożyczalnie samochodów.

Również worki na opony używane są przez osoby indywidualne, które dzięki nim mogą zabezpieczyć swoje ogumienie po wymianie. Wtedy opony mogą być bezpiecznie przechowywane w garażu lub w innym pomieszczeniu.

Foliowe worki na opony – co wybrać?

Przeznaczone specjalnie na opony foliowe worki są aktualnie dostępne w wielu wariantach do wyboru. Aby dobrać odpowiednie worki na opony, warto uwzględnić parę ważnych czynników, dzięki czemu opakowanie to będzie mogło zapewnić skuteczną ochronę.

  1. Rozmiar opon – worki dobiera się w zależności od wielkości ogumienia, dlatego należy zwrócić przede wszystkim uwagę na rozmiar opon.
  2. Jakość worków – worki powinny być wysokiej jakości, dlatego warto zdecydować się na ofertę uznanej firmy.
  3. Kolor worków na opony – można zdecydować się na różne kolory worków na różne opony, co ułatwia znalezienie odpowiedniego ogumienia, w przypadku gdy posiadamy dwa samochody.
  4. Sposób dostarczenia worków – worki na opony oferowane są w dwóch wariantach – cięte oraz w rolkach.

Worki na opony z nadrukiem

Warto wskazać, że można także zakupić worki na opony z nadrukiem. Jest to propozycja przeznaczona przede wszystkim do firm, które dzięki takiej usłudze personalizacji mogą oznakować własne worki i jednocześnie przez to zadbać o promocję swojego wizerunku i zwiększyć swoją rozpoznawalność.

Gdzie kupić worki foliowe na opony?

Obecnie materiały takie jak worki na opony można zakupić w wielu punktach sprzedaży. Są one dostępne między innymi w wybranych sklepach motoryzacyjnych, punktach prowadzących sprzedaż ogumienia.

Worki na opony można zamawiać także w sklepach internetowych oraz bezpośrednio na stronach internetowych producentów, gdzie są one dostępne z usługą wykonania nadruku.

 

Przejdź do góry