Jakie są przydatne akcesoria do samochodu?

Jakie są przydatne akcesoria do samochodu?

Jakie są przydatne akcesoria do samochodu?

Dodatkowe akcesoria do samochodu spełniają wiele funkcji. Niektóre zwiększają bezpieczeństwo na drodze, inne zapewniają komfortową jazdę, a jeszcze inne umilają czas podczas jazdy. Niezależnie od tego, czy poruszamy się tylko po mieście, czy udajemy w daleką podróż, wiele z tych akcesoriów może się nam przydać. Co warto kupić do samochodu?

Akcesoria do samochodu na podróż

Gaśnica, trójkąt ostrzegawczy i apteczka stanowią niezbędne wyposażenie samochodowe nie tylko podczas podróży, ale również na co dzień, co reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku. Oprócz obowiązkowych akcesoriów są również i takie, które znacznie mogą ułatwić nam podróż. Co kupić, gdy wybieramy się w długą podróż samochodem?

  1. Nawigację GPS – dzięki niej bez problemu dojedziemy z punktu A do punktu B, bez korzystania z tradycyjnych map. Nawigacje to niezwykle przydatne przybory elektroniczne na drodze, ponieważ informują dodatkowo o ograniczeniach prędkości, kontrolach drogowych czy utrudnieniach na drodze. W razie korków czy robót drogowych nawigacje szybko zmienią trasę na szybszą.

Powyżej: Nawigacja samochodowa Navitel E700 EU RU Lifetime

(produkt dostępny w sprzedaży na MaxElektro.pl)

  1. Wideorejestrator jazdy – czyli inaczej kamera samochodowa. Nagrywa wszystko, co się dzieje na drodze, dzięki czemu stanie się nieocenioną pomocą w trakcie kolizji czy niespodziewanych wydarzeń na drodze.

Powyżej: Kamera samochodowa MiO 798Dual
(produkt z maxelektro.pl)

  1. Ładowarkę samochodową – jest niezastąpiony w trakcie podróży, szczególnie gdy wykorzystujemy naszego smartfona jako nawigację. Wówczas jego bateria bardzo szybko się wyczerpie, więc dobrze jest mieć w samochodzie ładowarkę, która pozwoli naładować urządzenie w trakcie jazdy.

 

Powyżej: Zestaw składający się z ładowarki Forever PD, kabla USB (ładowarka sieciowa GAN, ładowarka samochodowa 30W) – dostępny w Max Elektro

Przydatne akcesoria do sprzątania

Odkurzacz piorący pomoże nam utrzymać tapicerkę w czystości, która przecież brudzi się codziennie, a zwłaszcza latem, gdy wchłania nadmiaru kurzu i potu. Czyszczenie tapicerki odkurzaczem piorącym polega na naniesieniu na powierzchnię specjalnego roztworu środka czyszczącego, a następnie odessaniu go wraz z rozpuszczonymi zabrudzeniami. Co ważne, wiele takich odkurzaczy umożliwia też odkurzanie na sucho, ponieważ wyposażone są w specjalne worki filtrujące. Taki odkurzacz będzie świetnym rozwiązaniem nie tylko do nowego auta, ale również takiego, który użytkujemy już od dłuższego czasu.

Warto również zaopatrzyć się w chusteczki czyszczące do kokpitu. Są one wykonane z dobrej jakości włókniny, więc nie pozostawiają resztek po czyszczeniu, a dzięki temu, że są nasączone specjalnym środkiem czyszczącym, skutecznie usuwają zabrudzenia z różnych powierzchni. Takie chusteczki potrzebne będą również w podróży, gdyż do wnętrza auta przedostaje się wiele zanieczyszczeń.

Powyżej: Odkurzacz piorący Numatic George GVE370
(produkt ze sklepu online maxelektro.pl)

Pozostałe praktyczne akcesoria do auta

Każdy kierowca wie, że podczas jazdy zabronione jest używanie telefonów komórkowych. Dotyczy to sytuacji, w której trzymamy telefon przy uchu, aby porozmawiać, a także, gdy piszemy SMS-y czy odpisujemy na wiadomości podczas jazdy samochodem. Rozwiązaniem tego problemu jest zestaw głośnomówiący, który w łatwy sposób można zamontować w samochodzie. Wiele modeli ma wbudowany szeroki klips, który nasuwa się na osłonki przeciwsłoneczne po stronie kierowcy. Dzięki temu kierowca ma łatwy dostęp do zestawu. Najpopularniejszą są zestawy głośnomówiące, które łączą się z telefonem za pomocą modułu Bluetooth.

Powyżej: Zestaw głośnomówiący Xblitz X600
(podobnie, jak inne wymienione tu produkty, również ten pochodzi z Max Elektro)

Innym praktycznym dodatkiem do auta, jest uchwyt na telefon, który zapewni nam stały podgląd w ekran urządzenia, a co za tym idzie wygodne kontrolowanie trasy. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje uchwytów, np. do montażu na przednie szybie, na kratce wentylacyjnej czy na desce rozdzielczej.

Powyżej: Uchwyt samochodowy Navitel SH1000 PRO
(produkt z maxelektro.pl)

Warto również zaopatrzyć się w organizer samochodowy, który pomoże w organizacji przestrzeni wewnątrz samochodu. W takich organizerach można ładnie poukładać rzeczy, dzięki czemu nie będą przemieszczać się w trakcie jazdy. Oferta organizerów jest bardzo bogata. Największą popularnością cieszą się jednak organizery do bagażnika oraz te, które zakłada się na tył przednich foteli.

Gdzie kupić akcesoria do samochodu?

Żaden samochodu nie może uczestniczyć w ruchu drogowym bez obowiązkowego wyposażenia, które regulują przepisy Kodeksu Drogowego. Oprócz obowiązkowych akcesoriów możemy też dokupić praktyczne dodatki motoryzacyjne, które sprawdzą się na co dzień. Nawigacje GPS doprowadzą nas bezpiecznie do celu, ładowarki samochodowe pozwolą naładować każde urządzenie mobilne, a zestawy głośnomówiące umożliwią prowadzenie rozmów w czasie jazdy. Wszystkie te akcesoria samochodowe można kupić w sklepie internetowym MaxElektro.pl.

 

Przejdź do góry