Co to jest nagrywanie w pętli?

Co to jest nagrywanie w pętli?

Kamery samochodowe w dzisiejszych czasach mają wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienne życie kierowcom. Podczas stłuczki czy wypadku nagranie może być istotnym dowodem w sprawie. Wideo zostanie automatycznie zapisane na karcie pamięci. Co to znaczy nagrywanie w pętli i jak je ustawić? Co zrobić, kiedy kamera samochodowa nie nagrywa w pętli? Sprawdź!

 

Na czym polega nagrywanie w pętli?

 

Nagrywanie w pętli umożliwia na ciągłe nagrywanie filmu nawet jeśli karta pamięci została zapełniona. Prościej mówiąc, gdy karta pamięci osiągnie swój limit starsze wideo będzie zastąpione nowszym filmem. Zastanawiasz się pewnie co w przypadku nagrania ze zdarzenia, którym była stłuczka lub zarysowanie auta przez innego kierowcę? Rejestratory jazdy posiadają funkcje, które pozwalają na zablokowanie danego wideo, np. File Protect. 

 

W przypadku, gdy samochód jest zaparkowany i wyłączony, a inny pojazd spowoduje stłuczkę, dzięki G-Sensor urządzenie zostanie uruchomione i zacznie nagrywanie z automatyczną blokadą tego pliku. Tak samo dzieje się w przypadku stłuczki w czasie jazdy, plik jest zablokowany, a Ty nie musisz się martwić, że zostanie usunięty lub nadpisany.

Co trzeba wiedzieć o nagrywaniu w pętli?

 

Jak ustawić nagrywanie w pętli, żeby wszystko poprawnie działało? W dobrej jakości kamerach samochodowych do wyboru jest kilka opcji czasowych dla tej funkcji: jedna minuta, dwie lub pięć, lub całkowite wyłączenie jej. Zalecaną długością są dwie minuty, ponieważ ułatwia to przesyłanie pliku lub po prostu ich przeglądanie. Rejestratory jazdy z firmy NextBase mają włączony domyślny czas nagrywania, który wynosi jedną minutę. Możesz ten czas wydłużyć do trzech minut nagrywania. 

 

Trzeba jednak pamiętać, że karta microSD ma ograniczoną pamięć i szybko się zapełnia, dlatego co jakiś czas wymagany jest jej format, by usunąć wszystkie pliki, nawet te chronione. Oczywiście najpierw trzeba przesłać pliki na inne urządzenie, np. komputer czy smartfon i mieć do nich dostęp. Formatowanie karty pozwala na jej prawidłowe funkcjonowanie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko, że filmiki nie zostaną zapisane poprawnie. 

 

Im wyższa rozdzielczość i długość nagrywania, tym więcej pamięci na karcie zajmuje dane wideo. Ważne jest ustawienie funkcji tak, aby nie zajmowały one zbyt wiele miejsca, a nadal były dobrej jakości. Wybierz możliwość nagrywania w pętli, gdzie wideo będzie trwać nie dłużej niż trzy minuty.

Kamera samochodowa nie nagrywa w pętli — co robić?Co zrobić jeśli rejestrator nie nagrywa w pętli? Po pierwsze należy się upewnić, że wybrany model ma wbudowaną taką funkcję i czy jest poprawnie włączona. Nie wszyscy producenci w swoich urządzeniach mają domyślnie ustawione nagrywanie w pętli. NextBase w swoich kamerach samochodowych funkcję tę uruchamiana jest automatycznie po pierwszym włączeniu kamery, a użytkownik może zmienić te ustawienia zwiększając czas nagrywania lub całkowicie ją wyłączyć.

 

Jeśli nagrywanie w pętli jest wyłączone to rejestrator jazdy nadal nagrywa w trybie normalnej kamery, a długość filmu jest zależne od ręcznego jego włączenia i wyłączenia. Taki format sprawia, że trudno jest go przejrzeć w całości, ponieważ może zajmować nawet 4 godziny jazdy. Udostępnienie go sprawia problem, ponieważ trzeba będzie go edytować i wyciąć urywek, który będzie przydatny jako dowód w razie jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia.

 

Jeżeli kamera samochodowa posiada funkcję nagrywania w pętli, a urządzenie nie nagrywa w tym trybie należy sprawdzić, czy opcja ta jest włączona. Jeśli tak, a nadal kamera nie wykonuje poprawnie nagrywania można spróbować sformatować kartę microSD. Format oczyści kartę microSD z wszystkich plików i pozwoli na poprawne jej funkcjonowanie. 

 

Nagrywanie w pętli na parkingu — czy to przydatne?Parkingi są różne: mniejsze i większe, a nie wszyscy kierowcy mają wystarczające umiejętności, żeby zaparkować między dwoma samochodami. Tryb parkingowy jest zbawieniem dla wielu posiadaczy rejestratora jazdy. 

 

Niestety zdarzają się kierowcy, którzy w razie zarysowania naszego auta lub poważniejszej stłuczki uciekają z miejsca zdarzenia, a Ty zostajesz z naprawą na własny koszt. Kamery samochodowe posiadające tryb parkingowy i funkcję G — Sensor włącza automatyczne nagrywanie w czasie takiego nieprzyjemnego wydarzenia.

 

Niektóre modele wyposażone są w czujnik ruchu i po jego wykryciu włącza nagrywanie. Dzięki nagrywaniu w pętli i funkcji File Protect film zostanie zablokowany przed usunięciem lub nadpisaniem, a Ty będziesz posiadać odpowiednie wideo ze tej nieprzyjemnej sytuacji.

Podsumowanie

 

Nagrywanie w pętli umożliwia nakręcenie krótkich filmów, które łatwo można przesłać na komputer lub smartfon i udostępnić odpowiedniej instytucji, np.ubezpieczalni czy policji, lub po prostu mieć fajną pamiątkę z pięknej trasy widokowej. Kamery samochodowe firmy NextBase nagrywają wideo o wysokiej rozdzielczości, nawet w nocy. Zanim zakupisz kamerę samochodową sprawdź, czy posiada funkcję nagrywania w pętli, z której na pewno będziesz zadowolony/-a!

 

Przejdź do góry