Jak wybrać kobiecy, miejski samochód?

Jak wybrać kobiecy, miejski samochód?

Posiadanie samochodu jest bardzo wygodne. Dzięki niemu można udać się do pracy, szkoły, na zakupy, czy w dowolne miejsce w komfortowych warunkach i w szybkim czasie. Posiadając pojazd, można poczuć niezależność. Sprawdźmy, jaki samochód miejski będzie odpowiednim wyborem w przypadku kobiet. 

Samochód dla kobiety – liczy się nie tylko wygląd  

Kobiety zwykle decydują się na samochody klasy A lub B, czyli takie, które bez problemu radzą sobie w miejskich realiach. Dla takich pojazdów kręte, ciasne i zatłoczone uliczki nie są żadnym problemem. Co więcej, ważny jest również fakt, że pomimo niewielkich rozmiarów, auta te są w stanie zaoferować spory bagażnik, a także wystarczająco dużo miejsca na tylnej kanapie, np. dla dzieci. 

Mit o tym, że dla kobiet najważniejszy jest wygląd auta, już dawno nie jest aktualny. Oczywiście, stylistyka pojazdu jest istotna zarówno dla pań, jak i mężczyzn, jednak obecnie kobiety szukają samochodów, które będą miały również większą moc. Pojazdy z zacięciem sportowym, takie jak Mini Cooper S, czy VW Polo Sport na pewno skradną serce niejednej kobiety. 

Oczywiście każda kobieta chciałaby poruszać się swoim pojazdem jak najniższym kosztem. Ekonomiczne samochody są najlepszym wyborem szczególnie w miastach, gdzie stojąc w korkach, zużywa się spore ilości paliwa. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się hybrydy, które łączą najlepsze cechy aut miejskich z oszczędną jazdą oraz ekologicznością. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na taki model jak, chociażby hybrydowa Toyota Yaris. Jeśli mowa o hybrydach, to nie można nie wspomnieć również o elektrykach. Na pewno duża liczba kobiet skusi się na bezemisyjny model, który uwodzi niemal bezgłośną pracą. W segmencie samochodów klasy miejskiej znaleźć można np. MINI Electric, który jest nietuzinkowym modelem.   

Jakie funkcje samochodów są istotne dla kobiet?

Niezwykle istotnymi w kwestii wyboru aut są dla kobiet różnego rodzaju funkcje pomocnicze, w które wyposażone są pojazdy. Najważniejszymi z nich są prawdopodobnie elementy związane z bezpieczeństwem. Mowa tu o systemach zabezpieczeń, takich jak poduszki powietrzne, zapobiegający blokowaniu kół system ABS, czy program stabilizacyjny pojazdu ESP. Wśród ważnych elementów wyposażenia auta wymienia się również czujniki parkowania, dzięki którym o wiele łatwiej przeprowadza się różnego rodzaju manewry czy parkowanie. Pozostałe udogodnienia, które doceniają kobiety, stanowią nawigacja i GPS, system bluetooth, a także klimatyzacja, fotele z opcją podnoszenia, czy systemy audio. Wymienione tu czynniki i wiele innych elementów składają się na wymarzony samochód każdej kobiety.

W dzisiejszych czasach producenci samochód zasypują nas wieloma opcjami asystentów kierowcy. To opcje, które mają nie tylko podnieść poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, lecz także sprawić, że będzie ona o wiele przyjemniejsza i komfortowa. Warto w tym miejscu wyróżnić takie systemy jak np. asystent pasa ruchu, funkcję wykrywania pieszych, czy system monitorujący znużenie kierowcy. To zaledwie kilka możliwości z szerokiej palety proponowanej przez producentów. Oczywiście nie są to niezbędne opcje, jednak bardzo przydatne. 

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: medialis.pl, howwear.pl, sportygirl.pl

Źródło zdjęcia:  pixabay.com/LUM3N

 

Przejdź do góry