Optyczny tuning za niewielkie pieniądze. Przegląd najpopularniejszych gadżetów

Optyczny tuning za niewielkie pieniądze. Przegląd najpopularniejszych gadżetów

Optyczny tuning za niewielkie pieniądze. Przegląd najpopularniejszych gadżetów

Modyfikacja wyglądu własnego samochodu jest świetnym pomysłem na nadanie mu charakteru oraz ciekawego, unikalnego designu. Czy jest to kosztowne? W pewnych przypadkach z pewnością jednak istnieje wiele form modyfikacji, które w ciekawy sposób pomogą zmienić wizualnie auto, ale bez potrzeby wydawania dużej sumy pieniędzy.

Czym jest tuning samochodu? 

Tuning samochodu jest zmianą jego standardowego wyglądu. Różne modyfikacje pozwalają na dostosowanie jego wyglądu do oczekiwań właściciela. Elementy tuningu optycznego można podzielić na wszelkiego rodzaju dyfuzory, spoiler, felgi, splittery oraz inne formy personalizacji pojazdu, takie jak malowanie, sprayowanie i oklejanie. 

Istnieje wiele elementów tuningu, przeznaczonych tylko do konkretnych modeli aut, jednakże wybór gadżetów do modyfikacji jest tak obszerny, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla jego samochodu. 

Co nie jest możliwe do modyfikacji?

Przed rozpoczęciem przygody z modyfikowaniem wyglądu auta należy dowiedzieć się, co jest dozwolone do zmiany, a za co może grozić nawet utrata dowodu rejestracyjnego. Niestety, nie wszystkie formy personalizacji są w Polsce dopuszczalne. 

Zaczynając od wnętrza pojazdu, zakazane jest tuningowanie go w taki sposób, który w jakikolwiek sposób przyczyniłoby się do ograniczenia widoczności. Przykładem mogą być przyciemniane tylne oraz przednie szyby. 

Również wszelkie instalacje ledowe, efektownie podświetlające podwozie, są zakazane. Podobnie sprawa się ma z podświetleniem tablicy rejestracyjnej na inny kolor niż dopuszczalny, czyli biały lub żółty. 

Jeśli chodzi o tuningowanie opon i felg, nie mogą one wystawać poza obrys pojazdu. W tym przypadku należy zastanowić się nad poszerzeniem nadkoli, jeśli w zamyśle jest chęć posiadania większych kół oraz felg. 

Propozycje tuningu optycznego 

Wiadomo już, co jest niedozwolone. Teraz należy się przyjrzeć temu, co można modyfikować w samochodzie, aby niskim kosztem nadać mu unikalnego wyglądu. 

Z tuningiem nierozerwalnie kojarzą się wszelkie nakładki oraz spoilery. Jest to świetny sposób na proste i efektowne poprawienie wyglądu zwyczajnego auta. Zderzaki oraz progi pozwalają na wizualne obniżenie auta, nadając mu bardziej dynamiczny wygląd. Natomiast spoilery, w których skład wchodzą również lotki, to nakładki na zderzak lub tylną klapę auta. Koszt za te dodatki zależny będzie od ich rodzaju, wielkości oraz jakości wykonania. Natomiast nie problem jest znaleźć ładnie wyglądające spoilery lub progi już za ok. 300 zł.

Folia w sprayu, to świetny sposób na tanią modyfikację wyglądu auta. Kosztuje zaledwie około 40 zł za puszkę i pozwala na łatwą zmianę koloru np. alufelg lub części karoserii. Ten sposób jest również bezpieczny w użyciu i nie niszczy auta, a usunięcie polega jedynie na jej zerwaniu. 

Zmiana tłumika nie musi oznaczać jedynie nadania pojazdowi charakterystycznego, buczącego dźwięku podczas jazdy. Może ona również pełnić aspekt jedynie wizualny. Ładna, elegancka nakładka na wydech to łatwy i tani sposób na drobną modyfikację auta. Koszt nakładki wynieść może ok. 200 zł.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: tuningster.pl, adverther.pl, jakspokojnie.pl

Źródło zdjęcia: pexels.com/ErikMclean

 

Przejdź do góry