Gadżety motoryzacyjne dla kobiet. Co wybrać na prezent?

Gadżety motoryzacyjne dla kobiet. Co wybrać na prezent?

Gadżety motoryzacyjne dla kobiet. Co wybrać na prezent?

Praktyczny prezent dla kobiety, która interesuje się motoryzacją lub spędza sporo czasu w samochodzie, będzie doskonałym wyborem na wiele okazji. Jakie gadżety motoryzacyjne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? 

Wideorejestrator

Prezent, który będzie wskazywał na troskę o bezpieczeństwo obdarowywanej przez nas osoby. Kamera rejestruje obraz w trakcie jazdy. W przypadku niespodziewanej sytuacji, kolizji lub wypadku, pozwala określić osobę winną. Jest to coraz powszechniejsze urządzenie, najczęściej montowane na szybie, za pomocą przyssawek. Ciekawszym rozwiązaniem może być kamera umieszczona w lusterku wstecznym. W karcie pamięci zapisywany zostaje zarejestrowany obraz. Ciekawy design oraz funkcjonalność z pewnością spodoba się niejednej kobiecie. 

Poduszka pod głowę

Kolejną propozycją jest prezent, który pozwoli zapewnić komfort podczas jazdy. Specjalna poduszka pod głowę, możliwa do zamontowania na zagłówku, pozwala na prawidłowe podparcie kręgosłupa podczas jazdy. Szczególnie przydatna w trakcie długich podróży, pomoże zniwelować zmęczenie i ból pleców. Warto w tym przypadku wybrać dobrą jakościowo poduszkę, a osoba obdarowana z pewnością będzie wdzięczna. 

Uchwyt na telefon 

Powszechny w użyciu gadżet, który bardzo się przydaje podczas jazdy. Umożliwia włączenie nawigacji oraz prowadzenie rozmowy w trybie głośnomówiącym. Szczególnie druga opcja zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku, gdy zadzwoni telefon. Jeśli się nie zna modelu telefonu osoby, której chce się wręczyć taki prezent, warto postawić na uchwyt uniwersalny, który dopasuje się bez problemu do każdego rodzaju telefonu. 

Kubek termiczny 

Wizja posiadania ciepłej kawy zawsze przy sobie jest bardzo kusząca. Kubek termiczny świetnie się sprawdzi w aucie, ponieważ minimalizuje ryzyko wylania się gorącego napoju podczas jazdy. Dodatkowo, taki prezent z pewnością zadowoli kobietę, która ceni sobie ekologiczne rozwiązania. Obecnie na stacjach benzynowych bez problemu można zakupić kawę z możliwością wlania jej do własnego kubka. Ciekawy wzór oraz kolor to ogrom możliwości. Poza wartościami wizualnymi warto wybrać taki model, który zagwarantuje długi czas utrzymywania ciepła lub zimna. 

Niezbędnik kierowcy

Kolejny przykład gadżetu, który zawiera w sobie wiadomość o chęci zatroszczenia się o kobietę, która ma go otrzymać w formie prezentu. Wielofunkcyjne niezbędniki powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego samochodu. Takie urządzenia zawierają w sobie m.in. latarkę, nożyczki, śrubokręty i kombinerki. Na szczególną uwagę zasługuje młoteczek do wybijania szyb oraz nóż do przecinania pasów bezpieczeństwa. Znanych jest wiele przypadków, kiedy zablokowane pasy, uniemożliwiły, wydostanie się w porę z auta i doprowadziły do tragedii. Jest to często bagatelizowane, niepozorne urządzenie, które może uratować życie swoje lub czyjeś. 

Wyświetlacz Head-Up

Ostatnią propozycją na prezent będzie ciekawy, przydatny gadżet do samochodu. Jest to urządzenie, które wyświetla na przedniej szybie wskazania samochodu, takie jak prędkość, alerty, zużycie paliwa itp. Pozwala to na skoncentrowaniu się w pełni na drodze przy jednoczesnym posiadaniu wszystkich istotnych informacji na wysokości oczu. Rozwiązanie to zapewnia większe bezpieczeństwo podczas jazdy. 

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: manux.pl, familysports.pl, soxx.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com/DariuszSankowski

 

Przejdź do góry