Gdzie i kiedy przyda się prostownik z rozruchem?

Gdzie i kiedy przyda się prostownik z rozruchem?

Brak możliwości uruchomienia silnika może być spowodowane słabym akumulatorem. W celu jego odpalenia niezbędny jest prostownik z rozruchem. Dlaczego warto mieć taki sprzęt?

  1. Dlaczego nie można uruchomić akumulatora?
  2. Jak można wykorzystać prostownik samochodowy?
  3. Czy warto zdecydować się na zakup prostownika samochodowego z funkcją rozruchu?
  4. Jak wybrać prostownik do ładowania akumulatorów?

Rzadko zdarza się sytuacja, w której akumulator rozładował się w taki sposób, aby nie była możliwa jego reaktywacja. Najszybszym sposobem na jego uruchomienie jest zastosowanie kabli rozruchowych. Natomiast najbardziej skuteczną metodą ładowania jest wykorzystanie prostownika.

Dlaczego nie można uruchomić akumulatora?

Gdy nie można uruchomić silnika, wówczas pojawia się konieczność podłączenia kabli rozruchowych lub prostownika.

Często akumulatora nie można uruchomić, gdy:

  1. jeździło się samochodem z włączonym radiem,
  2. jeździło się autem przez całą noc z włączonymi światłami,
  3. podróżowało się na krótkich trasach.

Brak możliwości uruchomienia samochodu osobowego często występuje także w okresie zimy. Silny mróz powoduje, że maleje intensywność reakcji chemicznych. W ten sposób akumulatory mają mniejszą zdolność magazynowania energii elektrycznej.

Jak można wykorzystać prostownik samochodowy?

Do ładowania akumulatorów wykorzystać można prostownik. Zapewni on uruchomienie silnika nie tylko w samochodach, ale także maszynach. Jego ograniczeniem jest konieczność zasilania z sieci. Natomiast z rozruchem prostownik pozwala na odpalenie samochodu w sytuacjach kryzysowych.

Zakup prostownika samochodowego powinni rozważyć szczególnie:

●      rolnicy wykorzystujący maszyny w gospodarstwach,

●      warsztaty samochodowe,

●      zakłady produkcyjne korzystające z flot pojazdów.

Prostownik z funkcją rozruchu może być łatwo dostarczony w miejsce użytkowania. To sprzęt, który przypomina wózek na kółkach.

Za pomocą prostownika można przeprowadzić proces ładowania akumulatorów samochodowych w pojazdach:

●      osobowych,

●      dostawczych,

●      typu van,

●      ciągnikach,

●      autach ciężarowych o mniejszych gabarytach.

Odpowiedni prostownik z rozruchem przyda się do rozruchu jakiegokolwiek pojazdu, przy którym nie występują przeciwwskazania do stosowania urządzeń rozruchowych. Gdy jest to niezbędne, można zdecydować się na model, w którym układ rozruchowy będzie odpowiedni także do uruchomienia pojazdów z silnikiem Diesla.

Czy warto zdecydować się na zakup prostownika samochodowego z funkcją rozruchu?

Prostowniki to bardzo przydatne urządzenia. Funkcja rozruchu pozwala szybko uruchomić samochód osobowy bez konieczności używania kabli rozruchowych. Sprzęt z funkcjami przenośnego boostera gwarantuje wygodę użytkowania. Z tego powodu warto rozważyć zakup prostownika samochodowego, szczególnie gdy nie można liczyć na uruchomienie silnika z wykorzystaniem kabli rozruchowych. Natomiast dokonując wyboru prostownika, trzeba zwrócić uwagę na różne parametry. Napięcie w sprzęcie do ładowania akumulatora powinno być dopasowane, aby nie było konieczne stosowanie dodatkowego transformatora.

Jak wybrać prostownik do ładowania akumulatorów?

Zakup prostownika samochodowego wymaga także zwrócenia uwagę na skuteczny prąd ładowania. Powinien on wynosić jedną dziesiątą pojemności akumulatora. Dodatkowo zakup prostownika samochodowego musi uwzględniać miejsce jego użytkowania. W warsztacie czy firmie duże znaczenie ma użyteczność prostownika. Sprzęt może mieć między innymi różne tryby ładowania. Oczywiście przy różnych modelach takich produktów inny będzie zakres cen, przy których można dokonać zakupu. Zawsze warto szukać możliwości zakupu w najlepszych cenach. Jednak najważniejsze jest zdecydowanie się na prostowniki z rozruchem dopasowane do sposobu użytkowania pod kątem parametrów.

 

Przejdź do góry