Jakie środki do auta wybrać?

Jakie środki do auta wybrać?

Jakie środki do auta wybrać?

Kierowcy – nie tylko ci, którzy interesują się auto detailingiem, doskonale wiedzą, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja samochodu. I nie wystarczy systematyczne odwiedzanie myjni, by zadbać o wygląd karoserii, ale trzeba poświęcić jej czas oraz dopasować idealne środki, aby na długo zachowała po prostu świetny wygląd. Okazuje się też, że w sklepach nie brakuje kosmetyków do samochodu, a wybór tych odpowiednich wcale nie musi być bardzo dużym wydatkiem

Najlepsze środki do pielęgnacji samochodu

Rozmaite kosmetyki samochodowe pozwolą wyczyścić, zabezpieczyć oraz odpowiednio zadbać o auto. Podstawowa lista środków jest dość krótka i na wyposażeniu powinniśmy mieć szampon, wosk (lub też quick detailer), płyn do czyszczenia szyb, preparaty do plastików, felg i opon, a także do kokpitu i tapicerki. Może się wydawać, że to dość duża różnorodność, ale warto pamiętać, że samochód składa się z części produkowanych z rozmaitych materiałów i narażonych na zupełnie inne czynniki. Tym samym, by dobrze odpowiedzieć na potrzeby kierowców, producenci oferują rozwiązania szyte na miarę.

Najważniejsze jest mycie

Najważniejsze w samochodowej kosmetyczce są preparaty do mycia. Od tego bowiem zaczyna się pielęgnację auta. Warto wybierać szampony o neutralnym pH, które będą skutecznie usuwać brud, ale nie zaszkodzą powierzchniom lakierowanym. W wielu wariantach te preparaty są od razu wzbogacone woskiem, co może skracać czas konieczny na wszystkie zabiegi. Oczywiście szyby będą wymagać środków do powierzchni szklanych. Preparaty myjące i zapobiegają tworzeniu się zacieków. Odpowiedniej troski wymagać będą też felgi. Tu preparaty poza skutecznym usuwaniem brudu będą także przywracać oryginalny połysk. Warto w tym wypadku sięgnąć tajskie po specjalne dejonizatory oraz szczotki, które pozwolą usunąć rdzę, opiłki metali, smołę i inne substancje. Polerowania będą także wymagać inne elementy chromowane lub aluminiowe na karoserii.

Istotny jest połysk

Kierowcy bardzo dużo uwagi poświęcają na to, by lakier lśnił niczym w salonie samochodowym. Warto więc mieć pasty polerskie czy glinki, które łatwo się nakłada, nie trzeba specjalistycznego sprzętu, by wykonać wszystkie czynności. Poza połyskiem specjalistyczne środki również będą poprawiać strukturę lakieru, usuwa hologramy czy płytkie zarysowania, zabezpieczy przed uszkodzeniami, a także przygotowuje powierzchnię auta do woskowania. Chroni on lakier przed zarysowaniem czy wilgocią, a także sprawia, że zanieczyszczenia się nie osadzają, więc auto dłużej będzie wyglądać świetnie.

 

 

Przejdź do góry