Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu? Dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć go przed kradzieżą. Auta nieustannie padają łupem sprytnych złodziei. Nie pozwól, aby ta przykra sytuacja przytrafiła się Tobie. Oto kilka wskazówek!

Parkuj w odpowiednim miejscu

Statystyki policji wskazują na to, że w 2022 roku w Polsce stwierdzono 7382 kradzieże samochodów. Aby Twój pojazd nie dołączył do danych, pamiętaj, aby parkować go w miejscach bezpiecznych, czyli dobrze widocznych i oświetlonych. Wybieraj parkingi, na których znajduje się monitoring lub stoi budka strażnicza. Nawet najbardziej zuchwały złodziej rzadko kiedy chce być uwieczniony na kamerze przemysłowej. 

Pilnuj kluczyków samochodowych

Kieszonkowcy są bardzo zwinni. Wpadają na Ciebie w tłumie, przepraszają Cię, a jednocześnie w zamieszaniu wyciągają Ci portfel i kluczyki do auta. Właśnie dlatego w tłocznych miejscach jak sklepy czy galerie handlowe wkładaj kluczyki do samochodu do wewnętrznej kieszeni swetra, czy kurtki. 

Możesz też zainwestować w etui na kluczyki, które blokuje sygnał z kluczyka, tak długo, jak on się w nim znajduje. Dzięki takiemu zabezpieczeniu złodziej nie przechwyci sygnału radiowego emitowanego przez kluczyk, a ty uchronisz swój samochód przed kradzieżą na tak zwaną walizkę. 

Nie zostawiaj w samochodzie cennego sprzętu

Znasz przysłowie „okazja czyni złodzieja”? Właśnie dlatego, nie zostawiaj w samochodzie cennego sprzętu. Mowa tutaj o smartfonach leżących na siedzeniu pasażera lub na desce rozdzielczej, tabletach pozostawionych przez dzieci czy portfela z kartą kredytową. Ryzykujesz nie tylko wybitą szybą w samochodzie, ale też utratą dokumentów, których ponowne wyrobienie będzie kosztować Cię sporo nerwów, czasu i pieniędzy. 

Zainwestuj w dobre systemy zabezpieczeń

Najefektywniejszym rozwiązaniem, które chroni samochód przed kradzieżą, jest montaż dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego. Rynek motoryzacyjny obfituje w skuteczne urządzenia, które zadbają o bezpieczeństwo Twojego pojazdu i uniemożliwią złodziejowi dostanie się do jego wnętrza. Do najpopularniejszych sprzętów antykradzieżowych zaliczyć można lokalizator GPS, immobilizer, alarm oraz blokady na kierowcę i skrzynię biegów. 

Jedną z najskuteczniejszych mechanicznych blokad antykradzieżowych jest blokada skrzyni biegów. W przypadku skrzyni automatycznej uniemożliwia jakikolwiek ruch pojazdu, a w przypadku skrzyni manualnej wydłuża czas kradzieży auta i utrudnia ucieczkę złodziejowi. Decydując się na nią, musisz liczyć się z koniecznością montażu w warsztacie samochodowym, co pociąga za sobą dodatkowe koszty. 

Wykup ubezpieczenie AC

Niestety żadne, nawet najlepsze urządzenie nie da Ci stuprocentowej pewności, że samochód nie padnie łupem złodzieja. Jak wiadomo, każde zabezpieczenie można złamać. Możesz za to zapobiec skutkom kradzieży.

Zdecyduj się na ubezpieczenie samochodu od kradzieży, czyli na polisę Autocasco. Jej odpowiedni zakres pozwoli Ci na otrzymanie rekompensaty finansowej w przypadku kradzieży pojazdu.

Autocasco oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu zakupisz od ręki w LINK4. Wejdź na stronę www.link4.pl. Tam znajduje się łatwy w obsłudze Kalkulator ubezpieczeń. Wpisując dane dotyczące kierowcy oraz pojazdu sprawdzisz cenę polisy ubezpieczeniowej samochodu. Możesz również porozmawiać bezpośrednio z naszym konsultantem pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. W obu przypadkach zakupisz  polisę, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Zdjęcie z https://pl.freepik.com/

 

Przejdź do góry