Czy opłaca się ubezpieczać klasyki w Polsce?

Czy opłaca się ubezpieczać klasyki w Polsce?

Czy opłaca się ubezpieczać klasyki w Polsce?

To pytanie zaprząta głowę właścicieli pojazdów zabytkowych. Bo o ile można znaleźć atrakcyjne oferty ubezpieczeniowe dedykowane pojazdom nowoczesnym to bardzo trudno jest spotkać na polskim rynku polisę, która oferowałaby dobre warunki oldtimerowi. Nie można przecież tych dwóch różnych typów samochodów ze sobą porównywać, gdyż w razie nieszczęśliwego wypadku każdy potrzebuje podjęcia innych kroków naprawczych.


Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe

Nie da się ukryć, że polscy ubezpieczyciele nie zachęcają do inwestowania pieniędzy w samochody zabytkowe, wręcz przeciwnie – zniechęcają do tego procederu. Oferują stosunkowo niskie stawki w ubezpieczeniu, a także nie przewidują pomocy w szeregu zdarzeń, jakie może spotkać kierowcę oldtimera. Zazwyczaj jest on pozostawiony sam sobie i musi sięgać do dna swojego portfela aby pokryć koszty usunięcia ewentualnych napraw. A przecież nie o to w tym chodzi. Jeśli płacimy ubezpieczenie to chcemy mieć pewność, że w razie kłopotów ubezpieczyciel wyciągnie do nas pomocną dłoń i pokryje znaczną część kosztów, jakie się pojawią.

Skąd taka niechęć do klasyków w naszych rodzimych towarzystwach ubezpieczeniowych? Przede wszystkim polisy dedykowane samochodom ubezpieczeniowym są dla nich po prostu nieopłacalne. Przecież w razie jakichkolwiek problemów koszt naprawy lub wymiany zepsutych części może kilkukrotnie przewyższyć wysokość składki na ubezpieczenie. Dlatego ubezpieczyciele stronią od pomocy i zmuszają do szukania innych alternatyw.


Pomocna dłoń zza granicy

Wystarczy rozszerzyć krąg poszukiwań o naszych sąsiadów z zachodu aby móc przekonać się, co to jest atrakcyjne ubezpieczenie dedykowane pojazdowi zabytkowemu. Jednym z nich jest https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/, czyli polisa obejmująca szereg różnych zdarzeń, po których zajściu zostanie udzielona Ci pomoc finansowa. Wśród nich znaleźć można stłuczki i wypadki, zepsucie auta podczas jego garażowania, czy pojawienie się usterek w czasie zlotów i rajdów samochodów zabytkowych. Szczególnie ta ostatnia sytuacja daje nam świadomość, że nawet gdy wydarzy się coś złego podczas tak ważnego dla właściciela zabytku wydarzenia, to nie będzie on musiał skutków zdarzenia pokrywać z własnego portfela, lecz będzie mógł skorzystać z ubezpieczenia, które mu bezwzględnie w takiej sytuacji przysługuje. Pamiętaj – wybierz taką polisę, która zaoferuje najatrakcyjniejsze warunki, by w razie kłopotów nie zbankrutować.

 

Przejdź do góry