Polisa dedykowana przedsiębiorstwom transportowym. Dlaczego warto ją mieć?

Polisa dedykowana przedsiębiorstwom transportowym. Dlaczego warto ją mieć?

Firmy, których działalność opiera się na transporcie różnego rodzaju produktów w kraju i poza jego granicami, nie mogą sobie pozwolić na opóźnienia wywołane niesprawnością któregokolwiek z pojazdów, gdyż takie sytuacje generują ogromne straty. Niewykonanie powierzonych zadań na czas skutkuje utratą zaufania klientów i tym samym kolejnych zleceń. Można się jednak przed tym ustrzec wykupując polisę, z której w razie zajścia sytuacji losowej otrzymamy odpowiednio wysoką rekompensatę finansową, z tytułu poniesionych strat.

Awaria z winy pracownika Nikt nie jest nieomylny.

Nawet najbardziej doświadczony kierowca może popełnić błąd lub znaleźć się w sytuacji, w której będzie musiał zareagować tak a nie inaczej, a skutki podjętych decyzji będą fatalne. Czasami usterka może być niewielka, łatwa i szybka do usunięcia, a przy tym tania w naprawie. Takie sytuacje raczej dla nikogo nie stanowią problemu. Prawdziwy kłopot pojawia się dopiero wtedy, gdy skala szkód jest tak duża, że ich usuwanie może trwać kilka czy nawet kilkanaście dni, a koszt naprawy będzie ogromny. Dla niewielkiej firmy dysponującym małym budżetem może to być gwoździem do trumny, przez co ewentualna naprawa zostanie przesunięta w czasie.

Brak pojazdu do transportu sprawi, że przedsiębiorstwo z każdym dniem będzie generować coraz to większe straty. Trzeba również liczyć się z tym, że nie każde ubezpieczenie wypłaci nam środki w każdej sytuacji. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w sytuacjach, gdy szkody powstały na skutek działań innego uczestnika ruchu drogowego, a nie pracownika czy właściciela firmy, która posiada polisę. Niedoczytanie kruczków zapisanych w umowie sprawi, że w razie kłopotów firma będzie pozostawiona sama sobie, a wszelkie szkody będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Dobre ubezpieczenie ochroni od strat

Posiadając dobrą polisę, taką jak https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/ właściciel firmy transportowej zyskuje pewność, że żadna awaria samochodu ani pomyłka pracownika nie przyczyni się do przestoju w pracy i utraty zaufania klientów. Ogromnym atutem ubezpieczenia jest, że pieniądze na naprawę znajdą się na koncie wnioskodawcy do kilku dni od momentu zgłoszenia problemu. Nie trzeba będzie na nie czekać miesiącami, tak jak to ma miejsce w przypadku niektórych polis z Polski, gdzie towarzystwa ubezpieczeniowe żądają dziesiątek poświadczeń zajścia zdarzenia i tygodniami szukają przyczyn kłopotów.

 

Przejdź do góry