Ubezpieczenie klasycznego samochodu

Ubezpieczenie klasycznego samochodu

Klasyczny, kolekcjonerski lub zabytkowy samochód nie jest zwykłym samochodem, a regularne ubezpieczenie nie wystarcza, aby chronić taki pojazd przed uszkodzeniem lub utratą. W przeciwieństwie do codziennych pojazdów, których wartość spada z czasem w miarę dodawania kilometrów, klasyczne samochody mogą w rzeczywistości zyskać na wartości na przestrzeni lat. Twoje ubezpieczenie musi odpowiadać konkretnej wartości Twojego wyjątkowego nabytku.

Pierwszym krokiem jest osiągnięcie porozumienia co do wartości pojazdu. Ta wartość zostanie określona w zasadach, a samochód zostanie ubezpieczony do tej wartości bez amortyzacji.

Większość zasad ubezpieczenia samochodu uwzględnia znaczenie korzystania z wyspecjalizowanego sklepu naprawczego lub remontowego. Upewnij się, że Twoja polisa daje Ci elastyczność, nawet jeśli stawki są dwa razy wyższe.

Ponadto, polisa klasycznego samochodu będzie zawierać postanowienia zawarte w standardowych polisach ubezpieczeniowych, w szczególności szkody majątkowe i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Samo posiadanie starego samochodu nie wystarczy, aby zakwalifikować się do specjalistycznego ubezpieczenia samochodu. Podczas gdy wymagania różnią się w zależności od firmy, większość samochodów musi spełniać następujące kryteria, aby kwalifikować się do pokrycia specjalistycznego:

Ograniczone użycie - Twój klasyczny samochód nie może być używany do codziennego przejazdu lub do pracy, a warunki Twojej polisy mogą obejmować ograniczenia przebiegu i dowód, że samochód jest odpowiednio garażowany. W niektórych przypadkach ubezpieczyciele mogą wymagać posiadania głównego samochodu do codziennego użytku.

Samochodowe pokazy i eventy - ograniczone zastosowanie samochodu pozwala na podróżowanie na pokazy samochodów i spotkania klubów samochodowych; Jednak zakres ten może zostać ograniczony przez niektórych ubezpieczycieli.

Bezpieczne przechowywanie - gdy nie jest używany, klasyczny pojazd musi być przechowywany w zamkniętej, prywatnej strukturze, takiej jak garaż lub magazyn.

Czysty rekord jazdy - możesz zapomnieć o takim ubezpieczeniu, jeśli masz ciężkie wykroczenia za prowadzenie pojazdu, takie jak lekkomyślna jazda, powtarzanie naruszeń  lub prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Jeśli szukasz kompleksowej i profesjonalnej obsługi ubezpieczenia swojego klasycznego samochodu, skontaktuj się z Classic Car Insurance już dziś. Nasz zespół pomoże i doradzi w wyborze najlepszej indywidualnej oferty.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli starych samochodów na naszą stronę internetową.

 

 

Przejdź do góry