Drugie życie części samochodowych

Drugie życie części samochodowych

Inwestycje w samochód nie powinny być kompromisem między ceną a jakością. Oszczędności na częściach mogą nie tylko bardzo dużo kosztować, ale również stanowić pewnego rodzaju zagrożenie dla bezpieczeństwa. Coraz więcej kierowców w związku z tym decyduje się na zakup regenerowanych części a nie nowych. Najważniejszym argumentem staje się cena, która jest o nawet 40% mniejsza od fabrycznych odpowiedników, a jakością od nich nie odbiega. Co istotne, profesjonalne firmy takie jak http://reparts.pl na swoje produkty dają kilkumiesięczną gwarancję i szczególnie dbają o najwyższy standard usług.

Regeneracja części samochodowych

 

Cały proces polega na demontażu uszkodzonej, zużytej lub też niedziałającej części, sprawdzeniu każdego elementu, oczyszczeniu i zregenerowaniu tego, który nie działa prawidłowo lub też zastąpieniu go nowym elementem. Po tym składa się część i poddaje się odpowiednim testom, ponieważ zregenerowany moduł musi spełniać te same parametry co nowy. W profesjonalnych zakładach spotykamy się więc z regeneracją takich części jak zaciski hamulcowe, pompy wody, wtryskiwacze paliwa, sprzęgła, elektroniczne moduły sterujące, czy nawet rozruszniki i alternatory.

Podstawą regeneracji jest to, że praktycznie nie można odróżnić części nowej od tej po procesie. Jak widać, jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które może przynieść realne oszczędności w przeciwieństwie do naprawy, która nie skupia się na dokładnym sprawdzeniu wszystkich elementów i poznaniu przyczyny usterki, a przez to może skutkować kolejną awarią i kolejnymi wydatkami. Eksperci stwierdzają również, że niektóre zregenerowane części są lepsze o nowych, ponieważ na skutek procesu usuwa się lub też koryguje na przykład wady fabryczne.

 

Jakość zawsze pod ręką

 

To szczególnie istotny argument w przypadku części do starszych samochodów. Często producenci przestają produkować części zamienne do starszych modeli i kanał ich dystrybucji po prostu się zamyka. Dzięki regeneracji właściciele wiekowych aut bez problemu mogą je naprawiać i cieszyć się doskonałą jakością. To również świetna alternatywa dla pojazdów specjalistycznych takich jak maszyny rolnicze, budowlane lub dostawcze. W przypadku awarii szybko można taką część kupić w sklepach, magazynach czy chociażby warsztatach lub aukcjach internetowych.

Dla wielu użytkowników samochodów ważnym argumentem będzie ochrona środowiska naturalnego. Dzięki regeneracji oszczędza się ilość zanieczyszczeń powietrza, które powstają przy produkcji, poza tym oczywiście redukuje się zużycie materiałów i obniża koszty składowania popsutych części.

 

Przejdź do góry