Zanim wyruszysz na majówkę…

Zanim wyruszysz na majówkę…

Już wkrótce rozpocznie się sezon na wyjazdy plenerowe. Wiele osób po raz pierwszy zdecyduje się na krótki urlop w czasie długiego majowego weekendu.

 

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają w pierwszych dniach maja. To przecież pierwsza po zimie okazja, aby odpocząć w plenerze. Jak wynika z danych portalu Work Service, coraz więcej osób decyduje się na urlop w tym terminie – w roku 2017 było ich o 11% więcej niż w 2016 (źródło: http://www.workservice.com/pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Polacy-coraz-chetniej-wyjezdzaja-na-dlugie-weekendy). Chociaż właściciele kwater, hoteli i pensjonatów starają się nadążać za tym trendem, to jednak osoby, którzy zbyt późno zdecydują się na rezerwację, mogą mieć problemy z wynajęciem domku, apartamentu czy pokoju. Ale to nie znaczy, że muszą zostać w domu. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest samochód kempingowy, tzw. kamper.

 

Długi weekend na czterech kółkach

 

Jeśli ktoś nie ma własnego kampera, może taki samochód wypożyczyć. Z roku na rok rośnie w Polsce liczba firm, które świadczą tego typu usługi. Wynajem takiego pojazdu to koszt od 180 zł do nawet 800 zł za dobę. Kwota jest uzależniona między innymi od terminu i czasu, na jaki chcemy wypożyczyć dom na kółkach. „Długi weekend” majowy jest traktowany jako okres „poza sezonem”, ceny bywają więc dużo niższe niż w lipcu czy sierpniu. Poza tym zapłacimy mniej za dobę, gdy zdecydujemy się na dłuższy wypoczynek. Kampery wyższej klasy, większe i z lepszym wyposażeniem są oczywiście droższe – przy czym to wynajmujący zapewnia wszelkie udogodnienia.

 

Majówka z ubezpieczeniem

 

Kiedy wypożyczamy samochód kempingowy, trzeba sprawdzić, jakie rodzaje ubezpieczenia zapewnia nam wynajmujący. Powinno to być przede wszystkim obowiązkowe OC. Warto się dowiedzieć, czy firma proponuje wykupienie dodatkowych ubezpieczeń samochodów kempingowych. Taka opcja jest godna rozważenia, aby nie być narażonym na dodatkowe, niemałe koszty w wypadku kradzieży, stłuczki czy włamania. W krajach, gdzie tego typu forma wypoczynku ma dłuższą tradycję niż w Polsce, działają firmy specjalizujące się w sprzedaży tego typu polis. Na Wyspach Brytyjskich jest to na przykład Motorhome Protect. Właściciele kilkuset tysięcy zarejestrowanych brytyjskich kamperów chętnie korzystają z oferty na zakup Motorhome Insurance.

 

Wyprawa kamperem na majówkę może być niezapomnianą przygodą. Jeśli nie podróżowaliśmy jeszcze w ten sposób, może warto spróbować w tym roku?

 

Przejdź do góry