Wynajem auta czy leasing – co się bardziej opłaca?

Wynajem auta czy leasing – co się bardziej opłaca?

Nie każdy z nas ma możliwość kupienia własnego samochodu za gotówkę. Nie każdemu też taka opcja opłaca się pod względem finansowym. Nie oznacza to jednak, że nie mając środków na zakup samochodu, musimy korzystać ze starego auta lub też zupełnie zrezygnować z jego posiadania! Osoby, które pragną posiadać samochód, ale nie chcą w niego inwestować oszczędności swojego życia, mają bowiem do wyboru dwie opcje – leasing lub wynajem auta.

Co wybrać – leasing czy wynajem auta w wypożyczalni?

Zarówno leasing, jak i wynajem auta w wypożyczalni oferują nam podobne korzyści. W obu tych przypadkach możemy cieszyć się bowiem posiadaniem samochodu do własnej dyspozycji bez konieczności jego kupowania na własność. Jednak, jeśli przyjrzymy się uważniej obu tym formom wynajmu samochodu, z pewnością zauważymy, że zdecydowanie bardziej opłacalny będzie wynajem auta w wypożyczalni. Dlaczego?

Wynajem auta w wypożyczalni konta leasing

Wynajem auta w wypożyczalni daje nam pełną swobodę w decydowaniu o tym, jaki samochód wynajmujemy oraz przez ile czasu będziemy z niego korzystali. Nie ma także problemu, jeśli zapragniemy zmiany i będziemy chcieli skorzystać z innego auta.

Wypożyczalnia samochodów pozwala nam bowiem wybrać dowolne auto ze swojej oferty oraz zdecydować, ile i jak będziemy z niego korzystali. To ogromny plus zwłaszcza dla osób, które chciałyby przetestować kilka różnych aut i spośród nich wybrać swojego faworyta. Wynajem auta w wypożyczalni to także doskonała okazja dla tych kierowców, którzy lubią często zmieniać pojazdy.

Wynajem auta to mniej formalności niż leasing

Ogromną zaletą wypożyczalni jest także brak zbędnych formalności, które niestety stanowią nieodłączną część leasingu. Decydując się na wynajem auta nie musimy bowiem analizować skomplikowanych umów, podpisywać tony dokumentów oraz tracić swojego czasu na konsultacjach z prawnikami.

Wynajem auta w wypożyczalni jest więc bardzo prosty i szybki oraz, co najważniejsze, daje nam także możliwość skorzystania z samochodu jeszcze tego samego dnia, kiedy podpiszemy umowę. To świetny wybór dla osób, które nie chcą czekać ani tracić czasu na formalności.

Wynajem auta z wypożyczalni to oszczędność pieniędzy

Decydując się na leasing samochodu musimy się liczyć z wieloma kosztami. Miesięczna rata leasingu to bowiem dopiero wierzchołek góry lodowej i nie jedyne wydatki, które będziemy musieli ponosić w związku z korzystaniem z samochodu. Decydując się na leasing to na naszej głowie będą bowiem wszystkie przeglądy techniczne, okresowe badania, ubezpieczenie oraz wszelkie wydatki związane z eksploatacją auta. Można tego jednak w prosty sposób uniknąć decydując się na wynajem auta w wypożyczalni.

Wynajmując auto w wypożyczalni o wszystkie te koszty dba bowiem ona sama. My musimy jedynie pamiętać o regularnym opłaceniu czasu, przez który auto pozostaje do naszej dyspozycji, a ubezpieczenie, naprawy oraz przeglądy techniczne samochodu zupełnie nas nie interesują!

Taką możliwość swoim klientom oferuje wynajem auta w Express.pl. Decydując się na wypożyczenie samochodu mamy bowiem zapewnioną kompleksową obsługę przez cały czas trwania wynajmu. W jej skład wchodzi m. in. serwisowanie auta, ubezpieczenie, wymiana opon, assistance oraz wiele innych przydatnych dla każdego kierowcy usług.

 

Przejdź do góry