Ubezpieczenie kampera – co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie kampera – co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie kampera – co trzeba wiedzieć?

Karawaning zyskuje na swojej popularności w Polsce. Amatorzy tej formy spędzania wolnego czasu powinni zapoznać się dokładnie z rynkiem ubezpieczeń oferowanych w kraju.

Jak można spodziewać się po dosyć wysokiej wartości kamperów, ich naprawa wiązać się z poważnym obciążeniem finansowym. Dlatego też na wszechstronnym ubezpieczeniu pojazdu nie należy oszczędzać, szczególnie, że ich wartość nierzadko przekracza 100 000 złotych.

O czym należy pamiętać na pierwszym miejscu

Wysokość składek oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe w dużej mierze zależy od powierzchni pojazdu, a także jego rodzaju – przyczepa kempingowa na przykład nie jest traktowana równorzędnie z kamperem. Oczywiście im mniejsza jest powierzchnia pojazdu, tym tańsze ubezpieczenie. Niemniej jednak, niezależnie od wielkości kampera, polisy oferowane przez standardowe firmy mogą okazać się zbyt drogie. Pomocne może okazać się skorzystanie z ubezpieczeń specjalistycznych, tzw. motorhome insurance.

Polisy dla kamperów

Wysokość składki OC u standardowego ubezpieczyciela zależy od powierzchni pojazdu i pojemności jego silnika. Firmy biorą także pod uwagę doświadczenie kierowcy – wiek i historię jazdy. Niemniej, najniższa składka, nawet w przypadku wykazania się przez właściciela kampera doskonałymi umiejętnościami prowadzenia auta, może wynieść około 500 złotych.

Lepszym pomysłem zatem będzie skorzystanie z usług firm oferujących motorhome insurance – tańszego rodzaju ubezpieczenia, które zyskało na swojej popularności szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie oferuje je między innymi strona https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/. Odnalezienie podobnego ubezpieczenia na rynku polskim może wiązać się z naprawdę dużymi oszczędnościami, przy zachowaniu wysokich standardów usług. Z tego samego rodzaju polisy równie dobrze mogą skorzystać właściciele przyczep kempingowych.

Poza obowiązkową składką OC, ubezpieczyciel może również zaoferować szeroką gamę ubezpieczeń dodatkowych. Na przykład Assistance gwarantuje m.in. pomoc prawną i techniczną, zaś AC – chroni przed skutkami kolizji czy kradzieży. W przypadku planowania wyjazdu warto również zastanowić się nad specjalnym ubezpieczeniem na czas podróży, aby ochroną został objęty nie tylko kamper czy przyczepa, ale również podróżujący.

 

 

Przejdź do góry