Koreańska marka na polskich drogach

Koreańska marka na polskich drogach

Czasy, kiedy koreański samochód kojarzył się z tandetnym wykończeniem wnętrza, delikatnym zawieszeniem, drogimi częściami zamiennymi i nieprzystającym do europejskich gustów wzornictwem, już dawno odeszły w zapomnienie. Jako pierwsza, serce Polaków podbiła marka Daewoo, jednak było to związane bardziej z ceną tego auta i dostępnością serwisu niż faktycznymi walorami użytkowymi. Fakt, że był to spadkobierca naszego FSO też nie pozostawało bez znaczenia.

Piękne i praktyczne samochody

Prawdziwą rewolucję na rynku wywołało jednak pojawienie się Kia Ceed. Co prawda samochód ten zaprojektowano w Niemczech a nie w Korei Południowej, ale w dobie globalizacji nie miało to żadnego znaczenia. Efekt końcowy był znakomity. Samochód zarówno w wersji hatchback, jak i kombi był bardzo funkcjonalny. Oferował sporo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Do europejskich standardów przystosowano zarówno jego układ napędowy, oferując całą gamę silników oraz zawieszenie, zwłaszcza w wersji po liftingu z 2009. O jakości koreańskiego auta niech świadczy zaproponowana siedmioletnia gwarancja na układ napędowy i pięcioletnia na całe auto. Jednak prawdziwym testem dla tej marki było zakupienie samochodów jako podstawowej floty polskiej Policji. W zamienionych na radiowozy Kia pro ceed praktycznie nie stygły silniki. Kiedy jedna zmiana kończyła w tych autach dwunastogodzinną służbę i zjeżdżała do bazy, do samochodów wchodzili policjanci z kolejnej zmiany i dalej nimi jeździli. Pomimo tego nie stwierdzono żadnych poważniejszych usterek, które byłyby charakterystyczne dla danego modelu. Do dziś w niektórych komendach jeżdżą jeszcze te auta z pierwszego przetargu w 2007.

Niezawodny na każdą trasy

Marka ta na dobre zadomowiła się na polskim rynku. Polacy docenili jej bezawaryjność i konkurencyjną w stosunku do jakości cenę. Obecnie, na terenie całego kraju znajduje się wielu dealerów gotowych sprzedać nam ten samochód. Czy to Kia Warszawa, Poznań, Kraków czy inny salon na terenie kraju oferuje on pełną gamę modeli produkowanych przez tę firmę aut, jak i również ich serwis. Dlatego przed zakupem kolejnego lub swojego pierwszego pojazdu, warto wziąć pod uwagę propozycję tej koreańskiej marki.

 

Przejdź do góry