Dlaczego opony używane są tak dużą konkurencją dla opon nowych?

Dlaczego opony używane są tak dużą konkurencją dla opon nowych?

Na rynku coraz częściej spotykamy oferty sprzedaży opon używanych. Co ważne, opony używane są najczęściej w stanie bardzo dobrym. Rzadko wykazują wady. Jeśli takie opony sprzedaje firma, są one dokładnie sprawdzane. Także i my dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas opony posłużyły klientom jeszcze przez długi czas. O wszelkich wadach informujemy od razu, więc podobnie jak przy zakupie nowych opon nasz klient może być pewny tego, co kupuje.

 

Dlaczego opony używane są tak dużą konkurencją dla opon nowych?

Głównym powodem, dla którego opony używane w stanie bardzo dobrym trafiają na rynek, to sprzedaż samochodu. Najczęściej stare opony nie pasują np. do felg w nowym pojeździe, więc decydujemy się na sprzedaż. Ponadto wiele osób traktuje wygląd zewnętrzny samochodu, a przede wszystkim właśnie wygląd kół jako formę zwrócenia uwagi na pojazd. Dlatego też często spotykamy się ze sprzedażą opon w stanie niemal idealnym. Opony używane są często pozyskiwane od osób, które nie sprzedają ich ze względu na brak bezpieczeństwa spowodowany wadliwymi oponami, jednak właśnie ze względu na wygląd samochodu.

Kolejnym czynnikiem, który czyni opony używane konkurencyjnymi w stosunku do opon nowych jest cena. Można zakupić opony używane w stanie niemal idealnym za kwotę dużo niższą niż cena opon nowych. Pamiętajmy o tym, że zakup opon używanych nie wiąże się z obniżeniem bezpieczeństwa i jakości jazdy. Z pewnością jednak obniżona jest ich cena.

Opony używane ciężarowe

Również i użytkownicy ciężarówek decydują się na zakup opon używanych. W naszej ofercie posiadamy opony używane ciężarowe w rozmiarze R22.5. Opony do większych pojazdów to większy wydatek. Warto więc zdecydować się na zakup opon używanych w dobrym stanie, jeśli wiemy, że osiągniemy tym zakupem takie samo bezpieczeństwo jazdy. Nasz sklep posiada szeroki asortyment opon używanych ciężarowych w dobrym stanie.

Do każdej oferowanej przez nas opony znajdziecie Państwo opis. Ponadto zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Doradzimy i wybierzemy opony używane, dzięki którym podczas jazdy będziecie się Państwo czuli bezpiecznie!

 

Przejdź do góry