Części samochodowe – nowe czy używane?

Części samochodowe – nowe czy używane?

Każdy kierowca, niezależnie od marki, rocznika i modelu posiadanego samochodu, doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych w swoim pojeździe. Kolejną przyczyną, dla której kupujemy części samochodowe, są drobne naprawy. Wielu kierowców zastanawia się, czy warto inwestować w nowe, markowe podzespoły, czy postawić na tańsze, ale używane części samochodowe. My wskazujemy zalety i wady obu rozwiązań.

 

1.      Kiedy warto kupić nowe części samochodowe

2.      Zalety używanych auto części

3.      Części samochodowe – gdzie kupować?

 

Kiedy warto kupić nowe części samochodowe

 

Dla większości kierowców kluczowym argumentem w dyskusji o wyborze nowych lub używanych części wciąż pozostaje cena. Tymczasem, warto przedefiniować myślenie i połączyć stan techniczny podzespołów w aucie z poziomem bezpieczeństwa. Z całą pewnością, warto zainwestować w droższe, ale nowe podzespoły, jeśli mają one decydujący wpływ na bezpieczną jazdę. W przypadku takich elementów, jak klocki hamulcowe, tarcze, wahacze, elementy układu hamowania czy zawieszenia, nie ma co się zastanawiać – wyeksploatowane, używane amortyzatory czy inne elementy nigdy nie zapewnią takiego standardu, jak nowe podzespoły. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać – niestety zbyt wielu kierowców nadal nie zdaje sobie z tego sprawy, czego dowodem są liczne wypadki.

 

Zalety używanych auto części

 

Używane auto części sprawdzą się w przypadku tych elementów, które nie mają większego wpływu na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Mowa tutaj głównie o elementach karoserii, wyposażeniu samochodu, lusterkach i innych komponentach. W ich przypadku wizyta na szrocie lub w sklepie z używanymi częściami będzie dobrym pomysłem – często można tam znaleźć sprawne auto-części w cenie kilka razy niższej niż nowy oryginał lub dedykowany zamiennik. Zdarza się, że markowe używane komponenty nadal prezentują wyższą jakość niż najtańsze, nowe części niewiadomego pochodzenia, bez specyfikacji i gwarancji serwisowej (rynek pełen jest importowanych z Chin podróbek, warto na nie uważać).

 

Części samochodowe – gdzie kupować?

 

Bez względu na to, czy zdecydujesz się kupić nowe, czy używane klocki hamulcowe, wahacze czy inne części samochodowe, korzystaj z oferty renomowanych firm i dostawców, oferujących najwyższej jakości produkty. Stacjonarne i internetowe sklepy motoryzacyjne oferują bogaty asortyment części samochodowych, co pozwala wybierać między komponentami do różnych modeli, roczników i wersji nadwozia. Szukasz części do swojego auta? Sprawdź ofertę https://maxgear.pl/.

 

Przejdź do góry