Jak przygotować Twoją ciężarówkę do nowego sezonu?

Jak przygotować Twoją ciężarówkę do nowego sezonu?

Okresowy przegląd techniczny

Cały proces warto zacząć od okresowych badań technicznych Twojej ciężarówki. Jest to z jednej strony niezbędna formalność, ale także informacja na temat ogólnego stanu Twojego pojazdu. Wykwalifikowany serwis samochodów ciężarowych powinien szybko poradzić sobie ze znalezieniem najważniejszych usterek, a także mieć uprawnienia do zatwierdzenia przebycia przeglądu przez Twoją ciężarówkę. Specjaliści warsztatu Frost Truck Serwis, twierdzą, że bardzo często zdarza się dokonywanie przeglądów na ostatnią chwilę lub dzień po jego wygaśnięciu.

Serwis tachografów

Warto zadbać także o tachograf na pokładzie Twojej ciężarówki. Zalegalizowany tachograf cyfrowy to kolejny element samochodu, który musisz posiadać. Sprawdź czy wszystko z nim w porządku i czy działa poprawnie jeszcze przed wyruszeniem w kolejną trasę.

Naprawa plandek

Po zimie warto sprawdzić także stan techniczny plandek Twojej naczepy. Jeśli pojawiły się jakieś przetarcia lub dziury odpowiedni serwis szybko je naprawi, a Twój ładunek będzie bezpieczny podczas kolejnych podróży.

Naprawa wind

Windy to kolejny element Twojej naczepy, który może zostać uszkodzony przez trudne warunki zimowe. Sprawdź czy wszystko działa poprawnie, winda z łatwością przesuwa się w górę i w dół. Dzięki temu będziesz pewny, że nie spędzisz przy rozładunku niepotrzebnych i zmarnowanych godzin na naprawie tego elementu.

Naprawa naczep

Oczywiście oprócz plandeki i windy naczepa posiada wiele innych różnych elementów, które mogą wymagać naprawy. Sprawdź jej podłogę, elementy konstrukcyjne, trwałość, itp.. Ustrzeże Cię to przed nieprzyjemnymi niespodziankami na trasie i pozwoli bezpiecznie dojechać do celu z odpowiednio zabezpieczonym towarem.

Wymiana opon

Musisz sprawdzić także stan opon Twojej ciężarówki. Jeśli wymieniasz je na letnie sprawdź czy nadal są w dobrym stanie i czy gwarantują odpowiednie odprowadzania wody i bezpieczną podróż. Przy pełnym ładunku Twojej naczepy taki szczegół jak stara opona może zaważyć na Twoim bezpieczeństwie.

Wymiana klocków hamulcowych

Ostatnim elementem, który polecamy sprawdzić są klocki hamulcowe. Chyba nie musimy tłumaczyć jak ważne jest odpowiednie hamowanie i odpowiednia długość drogi hamowania przy tak dużych przeciążeniach jakie powstają podczas hamowania ciężarówki. Warto sprawdzić stan wszystkich klocków hamulcowych i wymienić te, które wyglądają na zużyte i nie gwarantują już odpowiedniego poziomy bezpieczeństwa.

 

Przejdź do góry