Jak przygotować auto na nowy sezon?

Jak przygotować auto na nowy sezon?

Oczywiście możesz spróbować zadbać o wszystko sam. Jeśli jednak chcesz zatroszczyć się o swój samochód w sposób szczególny, warto pomyśleć o wykupieniu usługi autodetailingu na najwyższym poziomie. Tego typu rozwiązania proponuje studio Cars Care & More z okolic Poznania. Poniżej prezentujemy działania, które warto podjąć przed rozpoczęciem nowego sezonu. Cały proces, przebiegający w profesjonalnym studiu, jest przeprowadzany z użyciem najwyższej klasy preparatów do czyszczenia i pielęgnacji samochodów.

Detailingowe mycie auta

Cały proces należy rozpocząć od starannego umycia samochodu. Dopiero perfekcyjnie czysta karoseria i umyte wnętrze nadają się do dalszych prac. Z samochodu zostaną usunięte wszystkie zabrudzenia — w tym także te na często pomijanych nadkolach, wnętrzach rur wydechowych i wnętrzach kół. Z lakieru zostaną usunięte wszystkie insekty i osady. Cały samochód zostanie też dokładnie i ręcznie osuszony, a każdy element wnętrza będzie, włącznie z tapicerką, elementami deski rozdzielczej i szyb, będzie umyty do czysta.

Usuwanie wgnieceń

Salon autodetailingowy sprawdzi karoserię także pod kątem wgnieceń. Jeśli znajdzie na niej jakiekolwiek niepokojące ślady, w sposób bezinwazyjny może usunąć nawet do ponad 90% usterek.

Zabezpieczenie karoserii

Ten proces może się odbyć na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest nałożenie na cały samochód powłoki kwarcowej. Drugim może być oklejenie całego (lub części) samochodu folią ochronną, która najlepiej zabezpieczy lakier, a po pewnym czasie — zwykle jest to pięć, czasem nawet siedem lat — może być zdjęta i założona na nowo.

Detailing wnętrza i renowacja tapicerki

Oprócz standardowego mycia wnętrza należy zadbać również o takie detale jak pedały czy nawiewniki oraz wszystkie elementy skórzane, plastikowe, materiałowe i drewniane. Może być konieczne także pranie i czyszczenie pokryć oraz impregnacja całości. Skórzana tapicerka może zostać oczyszczona, naprawiona i polakierowana na nowy, wybrany kolor.

Renowacja felg

Końcowym etapem procesu może być renowacja felg. Lśniące felgi sprawią, że samochód będzie wyglądał jak nowy.

Takie przygotowanie pojazdu na wiosnę zapewnia mu świetny wygląd lakieru na kolejne miesiące.

 

Przejdź do góry