Które kosmetyki samochodowe, powinien posiadać prawdziwy motofan

Które kosmetyki samochodowe, powinien posiadać prawdziwy motofan

Jakie kosmetyki samochodowe są dostępne na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków samochodowych, które różnią się zastosowaniem, marką, ceną czy wydajnością. Przeszukując półki przeznaczone na środki do pielęgnacji samochodu można odnieść wrażenie, że każdy mały element pojazdu wymaga osobnego produktu do konserwacji. Kupienie wszystkich możliwych kosmetyków mija się jednak z celem i nie przełoży się na realną kondycję samochodu. Po które z nich w takim razie sięgać?

Zacznijmy od krótkiego przeglądu dostępnych opcji. Przede wszystkich kosmetyki samochodowe podzielić można na środki do czyszczenia elementów zewnętrznych i wewnętrznych pojazdu. Zewnętrznie dbamy przede wszystkim o karoserię, szyby, felgi i zderzaki, natomiast wewnątrz o elementy plastikowe (w tym kokpit) oraz tapicerkę. Informacje o konkretnych produktach znaleźć można pod adresem moje-auto.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków samochodowych?

Wybierając produkt do pielęgnacji samochodu zwróć uwagę przede wszystkim na jego przeznaczenie. Producenci określają dokładnie sposób, w jaki dana substancja działa i na jakiej powierzchni może być zastosowana. To ważne by kierować się tymi zaleceniami, w przeciwnym wypadku może dojść nawet do uszkodzenia delikatnych powierzchni.

Pielęgnacja karoserii, szyb i felg

Pielęgnacja zewnętrznych elementów pojazdu, takich jak karoseria, szyby i felgi jest niezwykle ważna, nie tylko ze względów estetycznych. Regularna konserwacja i czyszczenie karoserii pomoże uniknąć korozji oraz niszczenia samochodu i pozwoli zachować dobry stan na dłużej.

Do pielęgnacji karoserii przeznaczonych jest wiele kosmetyków samochodowych. Zabieg czyszczenia powierzchni samochodu powinno rozpocząć się od dokładnego jej wyczyszczenia. W tym celu stosowane są najczęściej szampony lub specjalne żele i płyny do mycia samochodów. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń skorzystać można również ze sprayów, które zawierają silne detergenty pomocne w uporaniu się z zaschniętymi zabrudzeniami.

Dodatkowym, bardzo ważnym elementem pielęgnacji karoserii jest jej zabezpieczenie przed niszczeniem i zabrudzeniem oraz utlenianiem lakieru. W tym celu stosuje się zabieg woskowania. Woski syntetyczne charakteryzują się większą wytrzymałością oraz niższą ceną, produkty naturalne stanowią natomiast luksusowy wybór, który pomaga w pogłębianiu koloru lakieru i wpływa korzystnie na estetykę pojazdu.

Zabieg czyszczenia felg jest również ważny, choć często całkowicie pomijany. Wielu kierowców kieruje się przekonaniem, że wystarczy umyć je za pomocą szamponu do karoserii. Prawda jest jednak taka, że na felgach oprócz pyłu i brudu z ulicy osadzają się również opiłki z klocków hamulcowych. Taki nalot niezwykle ciężko wyczyścić i w tym celu należy użyć silnych detergentów, które zawierają żrące kwasy.

Pielęgnacja wnętrza samochodu

Każdy fan motoryzacji powinien zadbać również o wnętrze swojego samochodu. W tym celu najlepiej skorzystać z sprayu do kokpitu. 

 

Przejdź do góry