Polacy pokochali wynajem długoterminowy samochodów Mercedes - co ich przekonuje?

Polacy pokochali wynajem długoterminowy samochodów Mercedes - co ich przekonuje?

Wynajem samochodów - wygoda dla firm

Długoterminowy wynajem samochodów to stosunkowo nowa usługa na polskim rynku. Mimo że jest obecna w naszym kraju od ponad 20 lat, to dopiero w ostatnich latach zyskuje większą popularność. Jej korzyści dostrzegają przede wszystkim przedsiębiorcy. Jakie z ich perspektywy, największe zalety ma wynajmowanie samochodów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wynajmu długoterminowego Mercedesa? Zajrzyj tutaj:

https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-mercedes/

 

Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Minimum formalności, prosto skonstruowana umowa i jasne warunki sprawiają, że cała procedura załatwiana jest stosunkowo szybko. Na uwagę zasługuje prosta budowa całego mechanizmu - w zamian za miesięczną opłatę, klient otrzymuje możliwość użytkowania pojazdu. Dodatkowo nie musi się on martwić o przeglądy, czy też wizyty serwisowe, ponieważ to spoczywa na barkach wynajmującego.

Wynajem długoterminowy to również sporo korzyści finansowych. Przede wszystkim klient opłaca koszty utraty wartości pojazdu, a nie całą wartość samochodu. W praktyce oznacza to nawet kilkanaście procent niższą miesięczną ratę, co stanowi sporą korzyść dla przedsiębiorców. Dodatkowo, jest to również koszt uzyskania przychodu, od którego można dokonać odpisu.

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych?

Z oferty branży wynajmu długoterminowego coraz częściej zaczynają również korzystać osoby fizyczne. Użytkowanie samochodu w zamian za comiesięczny abonament jest szczególnie popularne u osób między 25 a 40 rokiem życia - jest to tak zwane pokolenie milenialsów. Przedstawiciele tej grupy zupełnie inaczej rozumieją mobilność i nie przywiązują tak dużej uwagi do posiadania rzeczy. Dostrzegają natomiast korzyści z ich użytkowania.

Wielu młodych ludzi chce jeździć nowymi samochodami, ale bez konieczności angażowania dużych środków finansowych w ich zakup. Nie chcą również zajmować się ich serwisem, czy też sprzedażą, dlatego chętnie decydują się na wynajem. W tej grupie wiekowej dużą popularnością cieszy się wynajem długoterminowy Mercedesów, Audi, czy też BMW.

Czy warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy pozwala o nawet kilkanaście procent pozwala obniżyć koszty korzystania z samochodu. Właściciel nie musi się również martwić serwisowaniem, czy też przeglądami, ponieważ zadaniem tym zajmują się przedstawiciele firmy wynajmującej. Jedynymi kosztami wynajmującego jest miesięczna opłata, a także koszty paliwa.

Czy to się opłaca? Dla większości użytkowników tak. Warto jednak pamiętać, że przez cały okres trwania umowy, klient jedynie korzysta z samochodu, ale nie jest jego właścicielem. Po jej zakończeniu najczęściej ma prawo wykupu pojazdu.

Wynajem długoterminowy Mercedesa - opcja dla wymagających

Wynajem długoterminowy pozwala użytkować nowoczesny samochód w zamian za niewielką miesięczną opłatę. To doskonała szansa, żeby przesiąść się za kierownicę Mercedesa GlC lub Mercedesa E220. Samochody niemieckiego producenta cieszą się dużą popularnością wśród wynajmujących. Cena wynajmu takiego Mercedesa zaczyna się od kwoty 900 zł netto miesięcznie przy rocznej umowie. W przypadku droższych modeli, należy przygotować się na wydatek rzędu nawet 1500 zł netto/msc.

 

Przejdź do góry