Auto detailing - na powrót ciesz się nieskazitelnym samochodem

Auto detailing - na powrót ciesz się nieskazitelnym samochodem

Niska trwałość stosowanych współcześnie lakierów samochodowych sprawia, że karoseria pojazdu może zostać oszpecona nawet podczas zwykłego mycia lub najbardziej ostrożnego codziennego użytkowania. Tym samym po kilku miesiącach od zakupu nowego samochodu traci on swój blask i pierwotną doskonałość. Dzięki auto detailingowi na szczęście jednak nie na wieczność.

Czym jest car detailing?

Auto detailing to szereg specjalistycznych, w pełni kompleksowych usług, które w połączeniu ze sobą pozwalają nie tylko przywrócić pojazdowi wygląd z czasów jego świetności, ale również cieszyć się nim o wiele dłużej, niż za pierwszym razem. Mało tego, efekt możliwy do uzyskania przy współpracy z profesjonalnym studiem auto detailingowym często istotnie wykracza poza samą tylko perfekcyjnie wykonaną renowację, oferując prezencję niedostępną nawet dla samochodów zupełnie nowych. Jak się to odbywa?

W pierwszej kolejności auto jest gruntownie myte od zewnątrz, z uwzględnieniem wszelkich nawet najmniejszych i najtrudniej dostępnych zakamarków. Cały proces odbywa się ręcznie, przy wykorzystaniu specjalistycznych technik i narzędzi oraz sprawdzonych i zawsze bezpiecznych dla karoserii samochodu specyfików kosmetycznych.

W kolejnym etapie następuje usuwanie rys z lakieru, które w zależności od preferencji klienta i przeznaczonego przez niego na ten cel budżetu może obejmować eliminację nawet niespełna 99% wszystkich skaz widocznych na nadwoziu. Należy mieć przy tym na uwadze, że detailingowa korekta lakieru to nie tylko wypełnianie drobnych ubytków, ale także pozbywanie się wgnieceń, hologramów czy głębokich rys. Możliwe jest też usuwanie rys bez lakierowania całej części w momencie gdy mamy do czynienia z niewielkimi uszkodzeniami. Uzyskane rezultaty są wówczas całkowicie satysfakcjonujące, generując przy tym relatywnie niskie koszty.

Zwieńczeniem przeprowadzonych działań jest natomiast aplikacja specjalnej ceramicznej warstwy ochronnej bezpośrednio na oryginalną powłokę lakierniczą. Rozwiązanie to niesamowicie podbija walory estetyczne pojazdu oraz zapewnia istotnie zwiększoną ochronę karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi na okres sięgający do 5 lat.

Auto detailing obejmuje także czyszczenie wnętrza samochodu

Odzyskanie pierwotnej estetyki auta nie byłoby możliwe gdyby nie detailing wnętrza. Jest to procedura skoncentrowana na czyszczeniu oraz renowacji dywaników, wykładzin, skóry, tapicerki, konsoli, deski rozdzielczej oraz wszystkich pozostałych, nawet tych najbardziej drobnych elementów obecnych w kokpicie samochodu.

Wszystkie opisane usługi może dla Ciebie wykonać pojedynczo lub w ramach kompleksowego pakietu firma Cars Care Poznań i pozostałe miasta Wielkopolski stanowią obszar, na terenie którego firma ta od lat wiedzie prym w branży spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 

 

Przejdź do góry