Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Samochód w wielu firmach stanowi podstawę działalności, a w wielu innych ułatwia funkcjonowanie i działanie, bo ciężko bez auta wyobrazić sobie obecnie pracę. Od lat jednym z popularniejszych sposobów zarządzania pojazdami od lat jest leasing, choć i w tej materii przepisy się zmieniają. Z drugiej strony popularnością cieszą się także aukcje poleasingowe.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

W wielu wypadkach przedsiębiorcy (czasem również osoby liczne) decydują się na pozyskanie używanego samochodu. Często sięgają oni po auta poleasingowe, ponieważ pozwala to zaoszczędzić dość sporo, a także daje dostęp do atrakcyjnych pojazdów i bez problemu na aukcjach można znaleźć taki model, który będzie nam odpowiadał. W zestawieniach pojawiają się zazwyczaj pojazdy, które zostały zwrócone po zakończeniu umowy leasingowej lub długoterminowego najmu, ale pojawiają się również inne auta, które z różnych przyczyn trafiły do sprzedaży. Na przykład mogą to być samochody odzyskane na skutek windykacji. Stan techniczny pojazdów jest różny, ale są one w pełni sprawne.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Przede wszystkim aukcje poleasingowe są rewelacyjną opcją dla tych wszystkich, którzy szukają dobrego samochodu w atrakcyjnej cenie. Niewątpliwie taki rodzaj sprzedaży jest alternatywą dla tradycyjnych ogłoszeń, a w wielu przypadkach samochody mają zdecydowanie lepszy stan techniczny niże te, które pojawiają się na giełdach. Poza tym ich historia jest udokumentowana. Gdy sięgniesz po samochód poleasingowy, musisz liczyć się z tym, że będzie miał on zazwyczaj 3-4 lata, będzie w większości przypadków w przyzwoitym stanie technicznym – bez ukrytych wad i usterek. Możesz liczyć na atrakcyjną cenę i masz dostęp do różnych samochodów z różnych segmentów. Poza tym możesz zakupić auto na fakturę VAT. A to niemożliwe w przypadku nabycia pojazdu od statystycznego Kowalskiego.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Leasing jest jedną z najpopularniejszych form finansowych, a w praktyce sprawia, że po zakończeniu umowy samochody zostają wykupione lub też oddane, a przedsiębiorca decyduje się na nowe auto. Samochody poleasingowe trafiają do sprzedaży i warto wiedzieć, że są to auta bardzo różnorodne. To pojazdy z różnych segmentów i z różnym wyposażeniem. Ich najważniejszą zaletą jest to, że mają bardzo przejrzystą historię.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Aby wziąć udział w aukcji poleasingowej online, wystarczy wejść na stronę i się zarejestrować, bo tylko w ten sposób będziemy mogli licytować. Na stronie znajduje się wyszukiwarka, w której można zapoznać się z dostępną ofertą. Jeśli jakiś model będzie interesujący, wystarczy umówić się na obejrzenie auta, a następnie można wziąć udział w aukcji. Po wygranej uzupełnia się wszystkie formalności. W praktyce wiele zależy również od zapisów regulaminu. Warto się z nim zapoznać, by wiedzieć, czy ta forma kupna po prostu nam odpowiada. Warto pamiętać o tym, że nie każda aukcja jest dostępna dla wszystkich. Wiele z nich jest dedykowanych przedsiębiorcom. Ze względu na ilość samochodów poleasingowych oraz coraz większe zainteresowanie klientów tym segmentem rynku wiele firm decyduje się na przygotowanie specjalnych miejsc, w których można obejrzeć pojazdy, a także kupić lub podpisać umowę leasingową bez aukcji. Taka oferta dostępna w internecie i w puntach stacjonarnych niewątpliwie przyciągnie przedsiębiorców i klientów indywidualnych.

 

Przejdź do góry