Wyślij paczkę bez wychodzenia z domu - przesyłkę odbierze kurier!

Wyślij paczkę bez wychodzenia z domu - przesyłkę odbierze kurier!

Kurier do drzwi - jak wysłać paczkę bez wychodzenia z domu?

Wysyłanie paczki może być łatwe i przyjemne, począwszy od wypełniania danych w Internecie, przez odebranie przesyłki przez kuriera spod naszych drzwi, aż do odebrania paczki u nadawcy. Oto, jak zamówić kuriera przez Internet krok po kroku.

Zaczynamy od wejścia na stronę https://allekurier.pl. Tutaj skorzystamy z prostej wyszukiwarki najtańszych kurierów. Wystarczy wpisać kilka danych: wymiary, waga, określamy, czy przesyłka jest standardowa oraz podajemy kraj dostarczenia. W szczegółach oprócz informacji o typie paczki możemy także podać kraj nadania oraz zaznaczyć ewentualne ubezpieczenie lub płatność za pobraniem.

Co oznacza, że paczka jest standardowa?

Warto zagłębić się w temat, czym jest standardowa paczka. Wiele osób błędnie rozumie to stwierdzenie i niestety źle określa typ swojej przesyłki. Paczkę standardową określamy jako tradycyjne zapakowany towar, z którym kurier nie będzie miał żadnych problemów w transporcie. Jest to po prostu przesyłka w kartonowym pudle o regularnym kształcie - prostokąt, kwadrat.

Jeśli nasza przesyłka jest zapakowana w folie, jest złożona ze sklejonych ze sobą kartonowych pudeł, ma nieregularny kształt, jest oznakowana jako szkło lub zaznaczone jest, gdzie jest góra i dół, to wtedy mamy do czynienia z przesyłką niestandardową. Takie paczki są droższe od tradycyjnych, czyli standardowych.

Jak zamówić kuriera pod drzwi online?

Wracają do naszego zamawiania kuriera przez Internet, przechodzimy do kolejnej strony, która pojawi nam się po uzupełnieniu danych i zatwierdzeniu ich. To właśnie tutaj zaznaczamy, czy chcemy, aby kurier przyjechał do nas po paczkę, czy sami dostarczymy ją do odpowiedniego punktu.

Od razu można zauważyć, że zamawianie kuriera pod drzwi jest droższa, nawet dwukrotnie, od dostarczenia przesyłki samemu do punktu nadania. Jednak często nie mamy innej opcji, na przykład z powodu choroby lub innych wydarzeń losowych, a paczkę musimy wysłać. Warto więc dopłacić tę różnicę w cenie, aby mieć sprawę załatwioną i pewną.

Jakiego kuriera wybrać, by wysłać paczkę bez wychodzenia z domu?

Wyszukiwarka AlleKurier sama wybierze dla nas najlepszą opcję dostosowaną do wymiarów i szczegółów wysyłanej przesyłki. Na samym szczycie listy zobaczymy najtańszego kuriera, który może przyjechać po naszą paczkę. AlleKurier zrzesza masę najlepszych i najpopularniejszych firm kurierskich, które świadczą swoje usługi na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Dlatego warto zaufać porównywarce cen i wybrać najtańszą dostępną opcję.

Zamawianie kuriera online - jak dokonać płatności?

Po kliknięciu "Zamów Kuriera" wybraną opcję musimy jedynie podać swoje dane oraz dane adresata. Na podstawie podanego kodu pocztowego nadawcy zostaną przedstawione nam możliwe godziny odbioru od nas przesyłki.

Tutaj też jeszcze raz zostaniemy zapytani o typ wysyłanej paczki, aby upewnić się, że jest ona taka, jak podawaliśmy we wcześniejszym wyszukiwaniu. Poprosi się nas także o podanie zawartości przesyłki - wystarczy wybrać jedną z dostępnych opcji. Chodzi tu o ustalenie, czy paczka nie zawiera niedozwolonych przedmiotów.

Teraz wystarczy złożyć zamówienie na kuriera i opłacić podaną kwotę. W ustalonym dniu nasza paczka zostanie odebrana. Kurier szybko i sprawnie dowiezie paczkę wprost z naszych rąk pod drzwi adresata!

 

Przejdź do góry