Co to jest tuning aut?

Co to jest tuning aut?

Jesteś pasjonatem motoryzacji i kochasz swoje cztery kółka, jednak nie jesteś do końca zadowolony z jego wyglądu czy parametrów technicznych? Sprawdź jakie części tuningowe mogą ci się przydać i rozpocznij wyjątkową przygodę, jaką jest tuning samochodów!

1.   Co to jest tuning aut?

2.   Tuning wizualny - o czym pamiętać?

3.   Kiedy warto zainwestować w tuning mechaniczny?

4.   Gdzie znaleźć elementy do tuningu?

Nie każda wymiana części w samochodzie jest tuningiem. Jeżeli zużyją się klocki hamulcowe czy spali się żarówka w reflektorze, to trzeba te usterki jak najszybciej naprawić. Tuning to zdecydowanie coś więcej niż tylko wymiana części. Pod tym pojęciem kryje się taka zmiana wyglądu czy parametrów pojazdu, która związana jest z gustem jego właściciela. Można wyróżnić tuning wizualny, tuning mechaniczny czy tuning akustyczny. A ty, na jaki się zdecydujesz?

Tuning wizualny - o czym pamiętać?

Jest to bardzo popularny rodzaj tuningu i chyba najtańszy z możliwych. Zmiana zewnętrznego wyglądu pojazdu nie wymaga aż takich nakładów finansowych jak wymiana części samochodowych znajdujących się pod maską. Optyczny tuning może być przeprowadzony na przykład przez zmianę felg czy montaż spoilera na bagażniku samochodu.

Kiedy warto zainwestować w tuning mechaniczny?

Na tuning decydują się często właściciele starszych pojazdów. Są to prawdziwi miłośnicy motoryzacji, dla których sklep tuningowy staje się drugim domem i często go odwiedzają w poszukiwaniu części do tuningu. Dzięki tuningowi stare samochody, które na zużytych częściach osiągały już marne wyniki, odradzają się na nowo. Zwiększona może być przykładowo moc silnika. Często wymienia się także skrzynię biegów, gaźnik czy stosuje się wysokoenergetyczne świece zapłonowe. Jednak tuning starych pojazdów to nie jedyna możliwość. Nie brakuje osób, które inwestują także w tuning samochodów luksusowych.

Gdzie znaleźć elementy do tuningu?

Własny samochód jeszcze nie tak dawno był luksusem, dziś jednak to dobro materialne jest na wyciągnięcie ręki. W dużych miastach, w małych miasteczkach i nawet na wsiach - wszędzie aut jest wiele i pomimo dużej różnorodności marek i modeli, to wszystkie one są do siebie bardzo podobne. Jeżeli chcesz się wyróżnić z tłumu, to odwiedź sklep tuningowy i sprawdź, w jaki sposób możesz zmienić nie tylko wygląd swojego pojazdu, lecz także nieco podkręcić jego parametry techniczne. Z pewnością znajdziesz tam elementy, które pozwolą Ci odmienić auto według własnych preferencji. Oczywiście to zadanie można oddać w ręce specjalistów, ale nie ma większej przyjemności, niż wykonywanie tego zadania samodzielnie.

 

Przejdź do góry