Jakie są zalety car fleet management?

Jakie są zalety car fleet management?

Car fleet management to nowoczesny system zarządzania flotą pojazdów, z którego korzysta coraz więcej firm. Zainteresowane tym mechanizmem są przy tym nie tylko przedsiębiorstwa, działające w branży transportowej. Jakie korzyści niesie za sobą car fleet management? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Czym jest car fleet management?

Na początek należałoby wyjaśnić, czym właściwie jest car fleet management. To kompleksowa usługa, umożliwiająca wygodne i sprawne administrowanie flotą pojazdów w firmie. Podmioty, oferujące tego typu usługi, nie tylko na bieżąco monitorują stan pojazdów i stwierdzają, kiedy wymagana jest interwencja mechanika. Specjaliści z zakresu car fleet management sprawdzają też aktualność polis ubezpieczeniowych oraz okresowych przeglądów samochodów. Car fleet management obejmuje również kontrolę kierowców, zatrudnionych w firmie. Możesz zatem liczyć na to, iż zawsze będą posiadali oni aktualne prawo jazdy oraz badania okresowe. Dodatkowo car fleet management wiąże się z atrakcyjnymi metodami finansowania pojazdów. Możesz skorzystać z leasingu albo najmu długoterminowego.

Spokojna głowa i oszczędność czasu

Usługa car fleet management oferuje przedsiębiorcy olbrzymią wygodę. Nie musi on bowiem martwić się żadnymi kwestiami, związanymi z administrowaniem pojazdami w firmie. Wszystkie obowiązki w tym zakresie dopełnią bowiem pracownicy firmy, trudniącej się car fleet management. Ta usługa zapewnia też znaczące oszczędności, ponieważ jest dużo tańsza, niż zatrudnienie dodatkowego pracownika, panującego nad flotą pojazdów. Przedsiębiorca może więc w pełni skupić się na prowadzeniu swojej działalności, planowaniu kolejnych inwestycji oraz strategii marketingowej.

Odpowiedzialność po stronie partnera biznesowego

Co przy tym istotne, car fleet management zdejmuje ciężar odpowiedzialności z przedsiębiorcy. Nie on odpowie za brak ważnej polisy ubezpieczeniowej pojazdu albo nieaktualne prawo jazdy określonego kierowcy. Wszystkie te kwestie są zmartwieniem partnera biznesowego, a zatem firmy, oferującej usługę cat fleet management. Za stosunkowo niską kwotę można więc nabyć swoistą polisę ubezpieczeniową dla swojej firmy. Cokolwiek by się wydarzyło w toku jej prowadzenia, to nie przedsiębiorca, posiadający flotę kilkudziesięciu pojazdów, odpowie za nieprawidłowości i niedociągnięcia, dotyczące poszczególnych samochodów i ich kierowców.

Najnowocześniejsze technologie na wyciągnięcie ręki

Car fleet management oferuje nie tylko administrowanie pojazdami oraz ich finansowanie. W ramach usługi przedsiębiorcy otrzymują również zestaw nowoczesnych narzędzi – aplikacji i systemów nadzorowania flotą pojazdów. To zdecydowanie przyspiesza i ułatwia pracę firm transportowych.

 

Przejdź do góry