Nowy samochód – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nowy samochód – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nowy samochód – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Kupno nowego samochodu to duże przeżycie – nie tylko dlatego, że wiąże się z wcale niemałym wydatkiem, ale także dlatego, że jest to szansa na spełnienie swoich marzeń.

 

1.      Auto z salonu czy używane?

 

2.      Zakup samochodu – szczegółowy wywiad.

 

Kupując nowe auto, chcemy by było ono bezpieczne, funkcjonalne i żeby służyło nam bez większych problemów przez długi czas, czyli żeby było jak najmniej awaryjne. Decydując się na zakup samochodu, musimy wziąć też pod uwagę to, ile kosztuje jego utrzymanie, jaki rodzaj napędu odpowiada nam najbardziej oraz to, jakie auto ma wyposażenie.

 

Auto z salonu czy używane?

 

Wybór marki to jedna z podstawowych kwestii przy zakupie samochodu. Dla osób, które są wiernymi fanami np. Toyoty sprawa pod tym względem wydaje się łatwiejsza – wybranie odpowiedniego modelu auta będzie się odbywało na zawężonym polu. Gdy zdecydujemy się już na daną markę i konkretny model, trzeba rozważyć opcję, czy kupić auto z salonu, czy używane. Używane kuszą niższą ceną, ale w ich przypadku trudno o pewność, co do stanu technicznego pojazdu lub tego, czy auto nie posiada żadnych ukrytych wad i usterek. W przypadku auta prosto z salonu od razu pozbywamy się wątpliwości co do tego, czy części w aucie są oryginalne oraz mamy pewność, że auto jest sprawne. Jeśli chodzi o cenę, to faktycznie, jest ona wyższa niż aut używanych, ale salony oferują specjalne rabaty, wyprzedaże rocznika oraz kilkuletnią gwarancję (co także jest korzystne ze względów finansowych).

 

Zakup samochodu – szczegółowy wywiad

 

Gdy już zdecydujemy się na konkretne auto, warto wybrać się do sprawdzonego dilera danej marki. Podczas wizyty w salonie należy koniecznie zapytać o takie rzeczy jak wyposażenie auta (a także o opcje wyposażenia dodatkowego), opony zimowe czy akcesoria. Warto też umówić się na jazdę testową, podczas której sprawdzimy, jak auto zachowuje się w różnych warunkach.  W salonie trzeba koniecznie dowiedzieć się, jakie rabaty możemy uzyskać przy zakupie i czy diler ma w ofercie kredyt oparty na atrakcyjnych warunkach. Najlepiej wybrać salon z fachową obsługą i znajdujący się jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania – bardzo ułatwia to wszelkie formalności, odbycie jazdy próbnej oraz na przykład skorzystanie z autoryzowanego serwisu znajdującego się przy salonie danej marki. Mieszkańcy Krakowa i okolic mają zadanie ułatwione – pod tym adresem https://www.toyota.anwa.eu/ możemy zapoznać się z ofertą krakowskiego salonu niezawodnej marki, jaką jest Toyota.

 

Zakup nowego auta na pewno będziemy mogli zaliczyć do udanych, jeśli skorzystamy z pomocy zaufanych fachowców i postawimy na auta cieszące się niezawodnością.

 

Przejdź do góry