Na naukę nigdy nie jest za późno

Na naukę nigdy nie jest za późno

Kierowcy to zawód wymagający sprawności fizycznej, spostrzegawczości na drodze oraz umiejętności błyskawicznego reagowania na sytuacje, które mogą się zdarzyć, np. na autostradzie. Bardzo ważną sprawą jest to, by czas ich pracy, a także czas odpoczynku pozostawały w odpowiedniej korelacji. Zmęczony kierowca w zdecydowany sposób zwiększa potencjalne zagrożenie na jezdni. Wypadki, zwłaszcza w Polsce, zdarzają się dość często. Mają one szerokie konsekwencje nie tylko dla kierowcy, który za nie odpowiada, ale także dla innych uczestników ruchu. Stąd też tak ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za dobrostan ludzi zza kółka doskonale wiedziały, jakich przepisów trzeba bezwzględnie przestrzegać. Dzięki temu w trasę będzie wyruszał wypoczęty pracownik, który dostarczy transportowany towar na czas, a potem będzie mógł spokojnie odpocząć. Ponieważ transport kołowy w obecnych czasach przecina swoimi szlakami często kilka państw, trzeba dokładnie znać przepisy o czasie pracy kierowców, jakie w nich obowiązują. Tylko to zagwarantuje naszej firmie spokojną pracę, brak mandatów oraz uciążliwych kontroli w przyszłości.

1. Szkolenie nigdy nie zaszkodzi

2. Czas pracy, czas odpoczynku - równowaga musi być zachowana

3. Istotnych szczegółów nigdy za wiele

Szkolenie nigdy nie zaszkodzi

Opcją, z której koniecznie trzeba skorzystać, są więc specjalistyczne szkolenia z czasu pracy kierowców w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Do niedawna szkolenia takie kojarzyły się głównie z koniecznością kilkudniowych wyjazdów do ośrodków szkoleniowych, ale obecnie można skorzystać z równie efektywnych szkoleń online. Szkolenia dokładnie omawiające regulacje Unii Europejskiej związane z czasem jazdy kierowcy organizują różne firmy. Jedną z ciekawszych propozycji tego typu znajdziemy pod adresem: https://star.edu.pl/czas-pracy-kierowcy. Firma Star z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim proponuje wysokiej klasy szkolenia, prowadzone przez fachowców - programy takie odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. To, na jaką formę szkolenia ostatecznie się zdecydujemy, zależy tylko od nas. Warto wybrać taką opcję, która nie będzie kolidowała z naszą codzienną aktywnością i z której będziemy zadowoleni. Jakość szkolenia przed komputerem, jak i w ośrodku szkoleniowym jest taka sama.

Czas pracy, czas odpoczynku - równowaga musi być zachowana

Regulacje dotyczące czasu pracy kierowców w poszczególnych krajach UE potrafią się zmieniać. W obecnej dobie są to zmiany wywołane sytuacją, która panuje w Europie w związku z pandemią. Umiejętne kierowanie czasem pracy kierowców w poszczególnych krajach jest podstawą egzystencji każdej firmy transportowej. Szkolenie takie, oprócz prawidłowego rozliczania czasu pracy, pomoże także na zrozumienie, na czym polega obsługa tachografu cyfrowego, a także zasad dotyczących płacy na poziomie minimalnym, etc. Dzięki niemu praca z kierowcami a także zarządzanie naszą firmą stanie się o wiele łatwiejsze. Takie szkolenie online trwa jeden dzień, a jego koszt waha się 949-1049PLN. Warto więc zastanowić się, czy skorzystanie z niego nie byłoby wskazane. Programy szkoleniowe są skierowane do: działów firm transportowych, zawodowych kierowców, menedżerów, spedytorów, logistyków a także właścicieli i właścicielek przedsiębiorstw spedycyjnych. Co ważne - na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród osób szkolonych, aż dziewięćdziesiąt siedem procent kursantów oraz kursantek poleciłoby to szkolenie innym osobom. Oznacza to, że wiedza nabywana w jego trakcie jest istotna i ma kolosalny wpływ na lepsze organizowanie pracy kierowców w danym przedsiębiorstwie.

Istotnych szczegółów nigdy za wiele

Szkolenie polega na zapoznaniu osób szkolonych z aktualnie stosowanymi przepisami dotyczącymi tachografów cyfrowych oraz analogowych. Przedstawione zostaną także przepisy regulujące czas pracy za kierownicą, a także to jak się do tych przepisów zastosować w sytuacjach nietypowych. Szkolący wytłumaczą także na czym polega i jak wygląda kontrola Inspekcji Transportu Drogowego oraz Państwowej Inspekcji Pracy i jak do takich działań należy się przygotować. Omówione zostaną także przepisy dotyczące płacy minimalnej oraz prawidłowych wyliczeń czasu pracy poszczególnych pracowników. Odpowiedzą także na pytania dotyczące konkretnych przypadków, które mogą się pojawić, a także wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z pracą kierowcy. Szkolenie takie potrwa osiem godzin i na pewno pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, co do tego jak należy prawidłowo rozliczać czas pracy kierowców. Wymiana opinii z fachowcami oraz praktykami to dodatkowa zaleta tego typu działania. Podczas szkolenia będzie można na bieżąco sprawdzać nabytą wiedzę, poprzez zastosowanie jej do rozwiązania konkretnych zadań, które zaproponuje nam prowadzący lub prowadząca naukę. W ten sposób zyskamy pewność, że będziemy umieli zastosować teorię w praktyce. Szkolenia przeprowadzane przez nich dla wielu firm z różnorodnych branż, pozytywne opinie, a także akredytacja Kuratorium Oświaty oraz certyfikaty jakości potwierdzają, że współpraca z firmą Star będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Przejdź do góry