Ubezpieczenie samochodu - na czym nie warto oszczędzać?

Ubezpieczenie samochodu - na czym nie warto oszczędzać?

 Jak pokazują statystyki, większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowego OC. Tymczasem taka polisa nie zapewnia właściwie żadnej ochrony sprawcom zdarzenia drogowego oraz pasażerom. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby rozszerzyć standardowe ubezpieczenie samochodu o dodatkowe polisy.

Ubezpieczenie AC – ważne uzupełnienie OC

Ubezpieczenie AC (autocasco) to polisa, w ramach której ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność w razie wielu nieoczekiwanych zdarzeń losowych. W przeciwieństwie do OC, polisą objęty jest ubezpieczony pojazd – także wtedy, gdy do jego uszkodzenia dojdzie z winy kierującego.

Ubezpieczenie samochodu obejmuje m.in. uszkodzenia na skutek:

  • zderzenia z innym pojazdem, obiektem, zwierzęciem
  • oddziaływania czynników atmosferycznych
  • kradzieży
  • aktów wandalizmu.

Kierowca może przy tym określić sposób rozliczania szkody: bezgotówkowy (naprawa w warsztacie) lub gotówkowy (naprawa we własnym zakresie).

Ubezpieczenie NNW – by chronić siebie i pasażerów

Nawet pozornie niegroźne zderzenie pojazdów może wyrządzić poważny uszczerbek na zdrowiu kierowcy i pasażerów. W takiej sytuacji przydaje się polisa NNW, w ramach której wszyscy uczestnicy wypadku mogą liczyć na odszkodowanie. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów, np. leczenia, rehabilitacji.

Ubezpieczenie assistance – by nic nie przeszkodziło w podróży

Ubezpieczenie assistance to polisa, w ramach której można liczyć na pomoc podczas podróży. W zależności od wybranego pakietu, kierowca otrzyma wsparcie m.in. w przypadku: usterki uniemożliwiającej podróżowanie, braku paliwa, zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu, „złapania gumy”.

Warto tutaj dokładnie określić swoje potrzeby, aby wybrać opcję ubezpieczenia adekwatną do oczekiwań. 

Ubezpieczenie samochodu zbyt drogie? Rozłóż płatność na raty

W przypadku pełnej ochrony, ubezpieczenie samochodu może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Chociaż ubezpieczyciele dają możliwość rozłożenia płatności na 2-4 raty, często to zdecydowanie za mało. Z pomocą przychodzi usługa Comfort Pay oferowana w Toyota Banku. Dzięki niej kwotę za polisy można rozłożyć nawet na 12 miesięcznych rat – na przystępnych warunkach finansowych.

Decydując się na Comfort Pay, możesz liczyć m.in. na:

  • atrakcyjne oprocentowanie w dwóch wariantach: 0%* i standardowym**
  • odroczenie pierwszej płatności aż o miesiąc
  • większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami.

Na korzyść tego rozwiązania przemawia przede wszystkim możliwość przygotowania domowego budżetu do dodatkowego wydatku. Sama miesięczna rata nie jest wysoka, dlatego nie stanowi nadmiernego obciążenia.

Dzięki atrakcyjnym opcjom finansowania, możesz zapewnić sobie pełną ochronę ubezpieczeniową. Pozwoli to na spokojne i bezpieczne podróżowanie – bez obaw o brak odpowiedniego zabezpieczenia.  A to wszystko za niewielką miesięczną kwotę.

 

*Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0,00 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kredytowanych kosztów) 2445,74 zł, całkowita kwota do zapłaty 2445,72 zł, oprocentowanie zmienne 0,00 %, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0,00 % (0,00zł), opłata przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 0,00 zł.); 12 miesięcznych rat równych w wysokości 203,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2019-03-04 na reprezentatywnym przykładzie.

**Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant standardowy): Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,65 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 3262,39 zł, całkowita kwota do zapłaty 3526,68 zł, oprocentowanie zmienne 7,20 %, całkowity koszt kredytu 264,29 (w tym: prowizja 4,00 % (130,50zł), opłata przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 133,79 zł.); 12 miesięcznych rat równych w wysokości 293,89 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-05-29 na reprezentatywnym przykładzie.

 

Przejdź do góry