Sprzedaż auta na szrocie - złomowanie albo skup aut

Sprzedaż auta na szrocie - złomowanie albo skup aut

Nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego że usługi złomowania aut wiążą się z wypłaconą gotówką. Dokładna kwota zależy od wagi zostawianego na szrocie pojazdu. Czy usługi złomowania aut są opłacalne, a może warto odwiedzić któryś z lokalnych skupów samochodowych? Przeczytaj jak wygląda ta kwestia od strony praktycznej oraz jakie dokumenty są ważne przy złomowaniu auta.


Skupy samochodów używanych i powypadkowych


Nie jest przyjemnym doświadczeniem branie udziału w kolizjach i wypadkach. Jednakże zdarzeń takich na polskich drogach dzieje się sporo. Jesień i zima to okresy czasu, podczas których z racji niesprzyjających warunków nie jest trudno o stłuczkę. Niektóre z nich kończą się kompletną kasacją pojazdu. Co wtedy zrobić z wrakiem? Pozbądź się go sprzedając na skupie aut! Zbyt pochopna decyzja o tym, aby złomować samochód może niekorzystnie wpłynąć na stan naszych finansów. Zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji rozbite auto, którego cena nie była mała. Wypadki drogowe bywają różne, ale często jest tak, że rozbitego auta da się odzyskać sporo części samochodowych. Nawet gdy blacharka uległa zniszczeniu, całkiem możliwe, że podzespoły w takim aucie są nadal sprawne. Mowa tutaj zwłaszcza o takich elementach jak silnik i jego osprzęt (alternator, rozrusznik, sprężarka klimatyzacji i wiele innych) oraz skrzynia biegów czy części służące do przeniesienia napędu i zawieszenie. Warto zwrócić uwagę na skrzynię biegów- która w zaawansowanej wersji automatycznej bywa najdroższym z elementów auta (naprawdę!). Ich ceny na rynku wtórnym sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niektóre modele z nich mają wady fabryczne, przez co po przejechaniu kilkuset - kilkudziesięciu tysięcy kilometrów ulegają awarii. A więc jest to towar pożądany wśród mechaników, warsztatów samochodowych czy odbiorców prywatnych. Jak więc możemy zauważyć rynek ma odbiorców takich podzespołów i złomowanie auta wyposażonego w drogocenne elementy może się okazać decyzją zbyt pochopną. Ceny aut na skupach pojazdów bywają różne- zdarza się, że handlarze oferują zaniżone stawki. Dlatego dobrze jest zrobić wywiad i przedzwonić w kilka miejsc, aby mieć pewność, że cena za auto jest ofertą korzystną.


Sprzedaż aut na umowę czy złomowanie pojazdów?


By pozbyć się samochodu w sposób legalny należy mieć pewność, że umowa jaką podpisujemy nie jest "lewa" tzn spisana na nieistniejącego czy nie żyjącego człowieka. Dobrym pomysłem, aby uchronić się przed tego typu działaniami jest korzystanie ze skupów dużych i znanych firm. Jeśli na poświadczonych dokumentach znajdziemy legalne dane rejestrowe firmy możemy spać spokojnie. Natomiast w przypadku gdy oddajemy nasz samochód na auto złom musimy wymagać kluczowego dla nas zaświadczenia o przyjęciu pojazdu do demontażu. Jest to ważny dokument, dzięki któremu załatwimy formalności związane z wyrejestrowaniem auta w Wydziale Komunikacji, oraz za pomocą którego przerwiemy polisę OC w ubezpieczalni. Profesjonalne szroty zawsze dostarczają takie dokumenty swoim klientom. W niektórych firmach proces złomowania może być jeszcze prostszy- zdarza się, że otrzymamy pomoc w wypełnieniu wniosków, bądź też złom aut zrobi to za nas wysyłając je pocztą do urzędu. Na takie ułatwienie możemy liczyć w firmie Auto Złom Exmet-Gliwice, która dba o to, by klient złomujący auto miał najmniej obowiązków na swojej głowie.


Firmy złomujące auta i skupujące samochody


Rynek jest pełen różnych ofert w kategoriach oferujących złomowanie czy też skup. Za niektóre z nich odpowiedzialni są drobni handlarze, u których nie zawsze będziemy mogli liczyć na profesjonalizm w działaniu. Aby mieć spokój ducha, i pewność, że czynności jakich dokonujemy ze swoim samochodem (skup bądź złomowanie aut) będą legalne i nie narażą nas problemy w przyszłości wybierajmy sprawdzonych dostawców tychże usług. Auto szrot, który działa od wielu lat to często firma, która dba o swoją renomę, zadowolenie klientów i nie pozwoli sobie na jakiekolwiek działania obniżające jej profesjonalizm. Fachowcy branży będą też mogli zaoferować lepszą cenę, a sama czynność wyceniania auta będzie szybsza (może trwać mniej niż minutę!) i bardziej skuteczna- trafniejsza co do ceny jaka obwiązuje rynkowo. Oprócz tego nie mniej ważnym jest aspekt dobrej obsługi- pożegnanie się ze starym czy rozbitym samochodem już sam z siebie nie należy do zbyt wesołych czynności, a więc przeprowadzenie złomowania auta w miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy może nam dodać takiej zwyczajnej, ludzkiej otuchy w nie łatwych chwilach.

 

Przejdź do góry