Quady Polaris i pojazdy RZR – co wybrać w teren?

Quady Polaris i pojazdy RZR – co wybrać w teren?

Quady Polaris i pojazdy RZR – co wybrać w teren?

Tej znanej amerykańskiej marki, produkującej nie tylko quady, ale także inne pojazdy użytkowe, motocykle i skutery śnieżne, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Polaris w świecie miłośników quadów czy pojazdów side by side jest w Polsce doskonale znany. Dzisiaj skupimy się jednak na quadach i pojazdach RZR, których popularność w ostatnich latach wybiła jak islandzki gejzer. Stały się bowiem dla wielu świetnym sposobem na rekreację i realizacją swoich pasji. Jaki quad Polaris sprawdzi się zatem najlepiej? I kiedy warto zastanowić się nad pojazdem RZR?

Quady Polaris Sportsman - dobry początek

Jazda quadem dostarcza wielu emocji, jest to bowiem pojazd, którym możemy poruszać się po naprawdę wymagającym terenie, zwłaszcza jeśli postawimy na quady Polaris, będące efektem kilkudziesięciu lat pracy nad konstrukcją, która da radę najcięższym warunkom terenowym. Szukając swojego pierwszego quada, warto zainteresować się quadami Sportsman. Dlaczego właśnie nimi? Przede wszystkim modele z tej serii odznaczają się dużą uniwersalnością, będziemy mogli zatem wykorzystać je zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i do pracy.

W zależności od konkretnego typu quady Polaris Sportsman posiadają ciekawe wyposażenie - w tym pakę ładunkową czy wyciągarkę, a zintegrowany system mocowań pozwala na modułowe doposażanie swojego pojazdu w jeszcze dodatkowe inne akcesoria. W ofercie polarisa znajdziemy quady jedno i dwuosobowe, o różnej wielkości i mocy, co pozwala na znalezienie pojazdu, który naprawdę będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Polaris Scrambler - coś dla fanów ostrej jazdy

A co jeśli chcemy znaleźć coś bardziej wyczynowego? Wtedy najlepszym wyborem będzie quad z serii Polaris Sclambler, ponieważ pojazdy te zostały stworzone z myślą o drapieżnej jeździe, gdzie liczy się prędkość i stabilność. Z tego też powodu podwozie Sclamblerów jest szerokie (aż 140 cm). Pochodzi zresztą z pojazdów Polaris side by side, które chrzest bojowy przechodziły w rajdach Dakkar. Warto jeszcze zaznaczyć, że quady Polaris w większości swoich modeli, posiadają homologację drogową, która umożliwia jazdę po drogach publicznych, dobrze to jednak sprawdzić przed wyborem konkretnego modelu.

A może pojazd RZR?

O tym, że quady Polaris mogą dać nam prawdziwą frajdę z jazdy na off-roadzie, doskonale wiemy, nie jest to jednak jedyny sposób na przeżycie prawdziwej motoryzacyjnej przygody w terenie. Polaris słynie również z produkcji świetnych terenowych pojazdów UTV, które wspaniale sprawdzają się w różnego rodzaju rajdach - zwłaszcza seria RZR, gdzie znajdziemy pojazdy terenowe jedno, dwu, a nawet czteroosobowe, co w tym ostatnim przypadku zapewnia świetną zabawę w większym gronie. Przy czym również są to pojazdy z homologacją drogową, dzięki czemu możemy spokojnie poruszać się nimi nie tylko w terenie, ale także po zwykłych drogach.

Niezależnie od tego, jakie quady Polaris czy też pojazdy side by side wybierzemy, możemy być pewni, że otrzymamy niezawodne i wytrzymałe maszyny, które doskonale radzą sobie w terenie. Jakby nie było, marka Polaris od dekad zaopatruje w pojazdy UTV i ATV wojsko - w tym również nasze wojsko!

 

Przejdź do góry