Blokada wlewu paliwa – jak zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Blokada wlewu paliwa – jak zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Każdy właściciel firmy transportowej powinien zadbać o ochronę swoich interesów. Blokada wlewu paliwa to świetny sposób, aby uchronić się przed potencjalną kradzieżą. Sprawdź, jak skutecznie zabezpieczyć paliwo przed kradzieżą!

  1. Rodzaje zabezpieczeń zbiorników paliwa
  2. Blokada wlewu paliwa w wersji elektronicznej
  3. Ubezpieczenie wlewu paliwa – dlaczego warto?
  4. Zabezpieczenie wlewu paliwa – jak wybrać?

Kradzież paliwa to duży problem dla właścicieli firm transportowych. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien zadbać o zabezpieczenie się przed tego typu nieuczciwymi praktykami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak się przed nimi uchronić, koniecznie przeczytaj nasz tekst do końca!

Rodzaje zabezpieczeń zbiorników paliwa

Istnieje kilka rodzajów zabezpieczeń zbiorników paliwa:

  1. Blokada wlewu paliwa,
  2. Zabezpieczenie zbiornika paliwa,
  3. Zabezpieczenie korka wlewu paliwa.

Zbiornik należy wybrać w zależności od marki oraz modelu samochodu, na którym będzie on zainstalowany. Na rynku dostępne są jednak nie tylko zbiorniki przeznaczone dla konkretnych modeli pojazdów, ale również zbiorniki uniwersalne.  

Blokada wlewu paliwa w wersji elektronicznej

Świetną alternatywą dla tradycyjnych zabezpieczeń korka wlewu paliwa jest zabezpieczenie elektroniczne. To nowoczesne, praktyczne i inteligentne rozwiązanie. Blokada wlewu paliwa w wersji elektronicznej wysyła do kierowcy powiadomienie w razie nieuprawnionego otwarcia korka czy przerwania przewodu. Takie urządzenie pełni więc nie tylko funkcję zabezpieczenia przed kradzieżą paliwa, ale również funkcję alarmu.

Ubezpieczenie wlewu paliwa – dlaczego warto?

Nieuczciwy proceder kradzieży paliwa to nie tylko domena grup przestępczych. Często zdarza się kradzież paliwa ze strony tzw. kolegów po fachu. Takie kradzieże zwykle mają miejsce w nocy, dlatego złodzieje często pozostają niezauważeni. Niestety sprawcy najczęściej nie zostają zatrzymani, a przedsiębiorcy jako ofiary kradzieży muszą borykać się z dużymi stratami finansowymi. Dlatego warto wyposażyć swoje pojazdy w ubezpieczenie wlewu paliwa.

Zabezpieczenie wlewu paliwa – jak wybrać?

Jeżeli szukasz efektywnej ochrony przed kradzieżą paliwa, postaw na zabezpieczenia wlewu paliwa wysokiej jakości. Zwróć uwagę na modele sprawdzonych producentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana ochrona jest skuteczna.

Ubezpieczenie wlewu paliwa to świetny sposób, aby uchronić się przed kradzieżą. Każdy przedsiębiorca powinien zainwestować w produkty wysokiej jakości, które pomogą mu zadbać o swój biznes.

 

Przejdź do góry