Skup aut – jak działa i czy warto z niego skorzystać?

Skup aut – jak działa i czy warto z niego skorzystać?

Skup aut – jak działa i czy warto z niego skorzystać?

Skup samochodów używanych to firma, w której możesz sprzedać swój samochód zdecydowanie szybciej niż w przypadku wystawiania ofert na portale ogłoszeniowe. Trzeba jednak pamiętać, że z pewnością otrzymamy nieco mniej pieniędzy niż w przypadku tradycyjnej sprzedaży. Kiedy skorzystać ze skupu i jaki samochód można w nim zostawić?

Jakie samochody można zostawić w skupie?

Tak naprawdę renomowany i cieszący się dobrymi opiniami skup samochodów będzie zainteresowany każdego rodzaju samochodem. Dla przykładu w skupie aut Warszawa zarówno sprzedamy każdy model i markę samochodu osobowego, ale także auto dostawcze, tiry, busy czy nawet kampery. Nieważny jest rocznik, przebieg, stan techniczny i wizualny. Oczywiście w przypadku samochodów rozbitych czy powypadkowych, ostateczna cena auta będzie odpowiednio mniejsza. Niemniej renomowany autoskup z pewnością będzie zainteresowany każdym możliwym pojazdem.

Kiedy skorzystać ze skupu aut?

Z pewnością najczęściej Klienci korzystający ze skupu samochodów to osoby, które posiadają starsze, wysłużone samochody, które posiadają swoje wady i nie są w idealnym stanie. Wystawienie takiego samochodu na sprzedaż w portalach internetowych nie gwarantuje sukcesu. Społeczeństwo staje się bogatsze, tym samym jest bardziej wymagające. Pojazd z wadami, może nie odpowiadać wielu potencjalnym klientom i z na pozór łatwej i szybkiej czynności robi nam się kilkumiesięczna tyrada. Kolejni obserwujący rezygnują, a samochód jak stał tak stoi, i trzeba za niego płacić ubezpieczenie. W tym momencie skup samochodów będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze, od momentu zgłoszenia do zakończenia transakcji może minąć nawet niecałe 24 godziny! Po drugie, po ustaleniu ceny, przedstawiciele skupu na pewno nie będą już jej negocjować. Po trzecie, firmy te dysponują własnymi lawetami, którymi przyjeżdżają po samochód, na miejscu zostają załatwiane wszelkie formalności, a gotówkę za samochód otrzymujemy do ręki.

Co z samochodem uszkodzonym?

Zdarza się, że posiadamy samochód, który jest po wypadku lub uszkodzenia są na tyle duże, że ich naprawa najzwyczajniej w świecie nie opłaca się. Co ciekawe skupy aut będą zainteresowane także tego typu samochodami. Są również skupy, które specjalizują się tylko w tego typu pojazdach. Dla przykładu auto kasacja Warszawa to miejsce, w którym otrzymasz gotówkę za swój uszkodzony lub rozbity samochód. Co dzieje się z takim autem? Zostaje rozebrany – sprawne części trafiają na rynek wtórny, a pozostałości zostają poddane złomowaniu. Cała czynność jest oczywiście zgodna z prawem, a także wszelkimi standardami ekologicznymi. Jako Kierowca otrzymujesz specjalne zaświadczenie i dokumenty, dzięki którym wyrejestrujesz samochód w miejscowym urzędzie.

Zdjęcie: https://pixabay.com/

 

Przejdź do góry