Jak wybrać najlepszą wyciągarkę samochodową?

Jak wybrać najlepszą wyciągarkę samochodową?

Wyciągarka samochodowa – rodzaje i przeznaczenie

Wyciągarka to urządzenie wykorzystywane przez różne pojazdy – samochody osobowe i terenowe, ciężarówki, czy quady. Korzystając z niej, można wyciągnąć auto, które utknęło w błocie, piasku lub śniegu, czy też wyprowadzić je na prosty teren, gdy nie będzie w stanie wyjechać po nachylonej płaszczyźnie. Wyciągarka samochodowa sprawdzi się zatem na przestrzeniach, w których jazda jest mocno utrudniona, a na drodze pojawiają się niekiedy przeszkody uniemożliwiające dalszą podróż, na przykład takie jak powalone przez wiatr drzewo. Jej pomoc na pewno okaże się nieoceniona, gdy przy wyjściu z opresji nie może wesprzeć nas żaden inny pojazd. Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje wyciągarek samochodowych: ręczne, mechaniczne, elektryczne oraz hydrauliczne.

Wybór wyciągarki – jakie parametry uwzględnić?

Zapoznając się z ofertą wyciągarek samochodowych, musisz w pierwszej kolejności zastanowić się, w jakich warunkach będziesz najczęściej ją używać. Wszystko przez to, że innego sprzętu potrzebuje profesjonalny rajdowiec, a innego kierowca, który jedynie od czasu do czasu lubi przejechać się terenówką po trasach typu off-road. Natomiast drugim krokiem powinno być precyzyjne określenie wymagań względem poszczególnych parametrów urządzenia, takich jak:

  1. uciąg – ważne, aby nie był zbyt mały, najlepiej niech wynosi 150% dopuszczalnej masy całkowitej danego pojazdu,
  2. moc – zależy od masy samochodu, optymalnym wyborem przy klasycznym pojeździe jest wyciągarka o mocy 5-7 KM,
  3. waga – wyciągarka wraz z osprzętem może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów, nie powinna jednak nadmiernie obciążać przedniej części auta,
  4. cena – uzależniona jest od środków finansowych, jakie jesteś w stanie przeznaczyć na zakup wyciągarki samochodowej. Typ wyciągarki o zastosowaniu turystycznym i rekreacyjnym jest zwykle nieco tańszy.

Wyciągarka samochodowa – bezpieczeństwo podróżowania

Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu konkretnej wyciągarki do samochodu, czy quada, powinno być poprzedzone szczegółowym przeanalizowaniem wszystkich przedstawionych powyżej czynników. Może wtedy okazać się, że któraś wyciągarka samochodowa w sklepie terenowiec.pl będzie spełniała Twoje oczekiwania i to właśnie ona wzbogaci dotychczasowe wyposażenie Twojego pojazdu. Od chwili zamontowania jej w przedniej części auta, niestraszne będą samotne wyprawy przez obszary górzyste, piaszczyste bezdroża, czy błotniste lasy. Wyciągarka zawsze wspomoże Cię podczas przejazdów po wymagających terenach.

Źródło zdjęć: freepik.com 

 

Przejdź do góry