Co zrobić z samochodem nienadającym się do użytkowania?

Co zrobić z samochodem nienadającym się do użytkowania?

Co z samochodem nienadającym się do dalszej jazdy?

Czy skup samochodów przyjmuje pojazdy w złym stanie technicznym i te, które nie nadają się do dalszej jazdy? Oczywiście. W tym momencie samochody jednak nie są przeznaczane do dalszej sprzedaży. Wszystkie sprawne części są wyciągane przez wykwalifikowanych pracowników i przeznaczone do sprzedaży części używanych. Pozostałości samochodu najczęściej lądują w firmie takiej jak Złomowanie aut Warszawa. Złomowanie to jedyna legalna metoda na wycofanie samochodu z obiegu. Trzeba pamiętać, że proces kasacji powinien być przeprowadzony przez wyspecjalizowaną i działającą zgodnie z przepisami prawa Stację Demontażu Pojazdów. Jedynie taka firma jest w stanie przygotować nam zaświadczenie, które pozwoli nam na wyrejestrowanie samochodu w urzędzie.

Uważaj na nielegalne procedery

Pozbycie się starego samochodu może być o wiele bardziej kłopotliwe, niż auta kilkuletniego o stosunkowo dużej wartości. Jeśli pojazd jest sprawny, a cena wysoka, to w zasadzie ze 100% prawdopodobieństwem kolejny właściciel przerejestruje go na siebie, wykupi ubezpieczenie, a my będziemy mogli spać spokojnie. W przypadku starych samochodów, których wartość niewiele przekracza cenę złomu nie jest to już tak oczywiste. Samochody kupione za niewielkie kwoty trafiają na nielegalne złomowiska niespełniające wymogów ochrony środowiska, mogą też posłużyć do popełnienia przestępstwa, jak choćby kradzież paliwa. Jest też ryzyko, że kolejny właściciel nie dokona przerejestrowania auta, co w przypadku spowodowania przez niego wypadku może oznaczać dla nas kłopoty. Dlatego też jeśli chcemy zezłomować samochód wybierzmy legalną firmę.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli posiadamy samochód, który zalega nam na parkingu i nie nadaje się do dalszej jazdy możemy skorzystać z dwóch opcji. Sprzedać go firmom zajmującym się skupem lub bezpośrednio poddać auto złomowaniu. Pierwsze opcja jest o tyle ryzykowna, że jeśli kupujący odda samochód na nielegalne złomowisko, a my nie zadbamy o wszelkie formalności, możemy w przyszłości narazić się na kłopoty. Dlatego też przed pozostawieniem samochodu sprawdźmy dokładnie legalność prowadzonej przez zainteresowanego kupnem samochodu działalności i zadbajmy o wszelkie formalności, które pozwolą nam wyrejestrować auto w odpowiednim urzędzie gminy czy miasta.

Zdjęcie: https://pixabay.com/

 

Przejdź do góry